Od piątku 29 marca do poniedziałku 1 kwietnia na drogach Podkarpacia kierowcy mogą się spodziewać więcej policyjnych patroli. Na co zwrócą uwagę?
Od piątku do poniedziałku, policja prowadzić będzie działania, w trakcie których funkcjonariusze będą zwracać uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości. Nad bezpieczeństwem podróżujących na terenie całego województwa czuwać będzie zwiększona liczba policyjnych patroli.

Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na:
  • nieprawidłowe wyprzedzanie;

  • omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych;

  • przekraczanie dopuszczalnej prędkości;

  • nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu;

  • niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa;

  • używanie telefonów komórkowych przez kierowców podczas jazdy.

Bądźmy odpowiedzialni za kierownicąWyruszając w podróż własnym samochodem pamiętajmy, aby odpowiednio wcześniej sprawdzić jego stan. Pamiętajmy też o tym, że każdy, kto wsiada do samochodu, przed rozpoczęciem jazdy zapina pas bezpieczeństwa. I nie ma znaczenia to, czy jedzie na sąsiednią ulicę, czy w daleką podróż. Ta sama zasada musi dotyczyć dzieci - zawsze umieszczajmy je w foteliku albo specjalnej podstawce.

Pozostawiając samochód pamiętajmy też o jego zabezpieczeniu. Parkujmy w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i najlepiej strzeżonym. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu, a najlepiej zabierzmy je ze sobą.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale od zachowania wszystkich uczestników ruchu. Dołóżmy wszelkich starań, aby zbliżające się święta były bezpieczne.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.