Przy ulicy Biznesowej w Rzeszowie, powstanie 50-metrowa strzelnica wraz salą instruktażową, pomieszczeniami biurowymi i technicznym.
W piątek 22 marca Starosta Rzeszowski Marek Sitarz podpisał umowę na budowę strzelnicy. Wykonawcą prac będzie firma Karpat-Bud. - To niezwykle ważna inwestycja, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom różnych środowisk. Takiego obiektu w okolicy dotychczas nie było. Ze strzelnicy korzystać będą i młodsi i starsi, i zawodowcy, i amatorzy - mówi Starosta Rzeszowski Marek Sitarz.

Strzelnica powstaje na terenie, stworzonego przez Powiat Rzeszowski, Parku Naukowo-Technologicznego "Rzeszów-Dworzysko". Zakres prac obejmuje m.in. roboty ziemne, fundamenty, roboty murowe, dach, elewację, wykończenie wnętrz, wykonanie instalacji elektrycznych i sanitarnych. W hali strzelań znajdzie się sześć podstawowych linii strzeleckich zaprojektowanych w rozstawie osi podłużnych stanowisk co 1,3 m. Każde stanowisko strzeleckie będzie miało 2,5 metra długości i 1,2 szerokości oraz utwardzoną powierzchnię. Podłoże hali strzelań pozwoli na prowadzenie zajęć strzelania w każdej pozycji strzeleckiej. Wyposażenie hali uzupełnione zostanie m.in. o zespół kulochwytu głównego, kulochwyt dolny, przegrody pionowe i system multimedialny przeznaczony do prowadzenia ćwiczeń strzeleckich. Dzięki temu, że strzelnica będzie kryta zminimalizowane zostaną uciążliwości związane z jej funkcjonowaniem.

Powstająca strzelnica ma sprzyjać rozwojowi sportu, promocji zdrowego trybu życia, ale także edukacji. Przyczyni się ona do wzrostu zainteresowania sportami strzeleckimi w powiecie i okolicy. Nowoczesny obiekt pozwoli na naukę bezpiecznej obsługi broni, rozwijając odpowiednie umiejętności oraz świadomość w zakresie przestrzegania procedur bezpieczeństwa.

Powstanie strzelnicy ma duże znaczenie również ze względu na fakt, że niektóre kierunku kształcenia w szkołach podległych Powiatowi Rzeszowskiemu są ściśle związane z bezpieczeństwem i obronnością. W Zespole Szkół w Tyczynie istnieje liceum o profilu policyjnym i penitencjarnym, w Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie jest prowadzona klasa wojskowa, zaś w Trzcianie pożarnicza. Powiatowa strzelnica będzie również dostępna dla sportowców oraz służb mundurowych.

- Budowa strzelnicy wpisuje się w dążenie do rozwoju sportów strzeleckich oraz do wykształcenia świadomych, odpowiedzialnych obywateli, gotowych sprostać współczesnym wyzwaniom - dodaje Starosta Rzeszowski Marek Sitarz.

Łączna wartość inwestycji wynosi ponad 17 milionów złotych. 15 milionów to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, zaś 2 miliony to wkład własny Powiatu Rzeszowskiego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.