Miasto Rzeszów, obchodząc swoje 670-lecie, zaprasza wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w plebiscycie "Osobowość Rzeszowa". Propozycje można zgłaszać od 2 kwietnia.
Będzie to okazja, by wyróżnić tych, którzy w szczególny sposób przyczyniają się do promowania i rozwoju miasta, inspirując i motywując innych swoją pasją oraz zaangażowaniem. Ludzi pełnych energii, którzy zmieniają lokalny świat na lepsze. Teraz nadszedł czas, by pokazać ich światu i wybrać najbardziej wyjątkową "Osobowość Rzeszowa".

Plebiscyt to nie tylko okazja do wyróżnienia lokalnych bohaterów, ale również forma aktywnego zaangażowania mieszkańców w proces podejmowania decyzji dotyczących życia społecznego miasta. To szansa na wyrażenie swojego głosu i wsparcie dla tych, którzy znacząco przyczyniają się do rozwoju Rzeszowa.

Plebiscyt składa się z kilku etapów. Kandydatów można zgłaszać od 2 kwietnia do 31 maja 2024 roku. Następnie członkowie Kapituły dokonają oceny kandydatów. Kapituła, składająca się m. in. z przedstawicieli rad społecznych oraz mediów, wybierze maksymalnie 10 nominowanych do tytułu "Osobowość Rzeszowa". Ostateczne słowo będzie należało jednak do mieszkańców, którzy będą mogli oddać głos na swojego faworyta w głosowaniu online.

Zwycięzca zostanie uroczyście uhonorowany podczas kolejnych obchodów rocznicy lokacji miasta. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Rzeszowa do aktywnego udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wspólnie wybierzmy tych, którzy sprawiają, że Rzeszów jest coraz lepszym miejscem do życia i pracy.

Harmonogram Plebiscytu


Plebiscyt organizowany będzie następującymi etapami:
  • 1) od 2 kwietnia do 31 maja 2024 r. - zgłoszenia do Plebiscytu;

  • 2) od 3 czerwca do 28 czerwca 2024 r. - ocena zgłoszeń i obrady Kapituły;

  • 3) od 1 lipca do 31 lipca 2024 r. - ogłoszenie nominacji Kandydatów do tytułu "Osobowość Rzeszowa";

  • 4) od 1 sierpnia do 31 października 2024 r. - głosowanie;

  • 5) od 2 stycznia do 31 stycznia 2025 r. - ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagrody.

Zgłoszenia do PlebiscytuZgłoszenia Kandydata do Plebiscytu można dokonać w formie:
1) e-mailowej poprzez przesłanie skanu wypełnionego formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie internetowej Osobowość Rzeszowa 2024
2) papierowej poprzez:
a) wypełnienie i wydrukowanie formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie internetowej Osobowość Rzeszowa 2024 oraz w siedzibie Organizatora: Urząd Miasta Rzeszowa, Wydział Marki Miasta, Współpracy Gospodarczej i Turystyki, Rynek 11, 35-064 Rzeszów,
b) dostarczenie formularza zgłoszeniowego listownie lub osobiście na adres Organizatora z dopiskiem na kopercie: "Osobowość Rzeszowa".
Jedno zgłoszenie (jeden formularz zgłoszeniowy) może zawierać dane jednego kandydata.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.