Od piątku 5 kwietnia do poniedziałku 8 kwietnia Rzeszów będzie gospodarzem wystawy z okazji 100-lecia Sportu Żużlowego.
Na okolicznościowej wystawie, zaprezentowane zostaną historyczne motocykle żużlowe (najstarszy z 1934 roku!) liczne eksponaty i zdjęcia, które pozwolą przenieść się nam w romantyczne czasy początków i dawnych lat żużla w Polsce i na świecie. Zwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z najciekawszymi wydarzeniami i ciekawostkami z jego historii, zaprezentowanymi na wielkoformatowym kalendarium, dzięki którym przeniosą się do czasów, w których żużlowcy przez kilka tygodni podróżowali statkiem, aby rywalizować o tytuł najlepszego na świecie.

"Stal" Rzeszów, z dwukrotnym mistrzostwem polski na swoim koncie, zajmuje znaczące miejsce na żużlowej mapie Polski. Dodatkowo, to właśnie w Rzeszowie, na przełomie lat 50. XX wieku, rozpoczęto produkcję jedynego polskiego motocykla żużlowego - FIS, który teraz stanowi jedną z atrakcji na wystawie upamiętniającej 100 lat sportu żużlowego.

Fani czarnego sportu będą mogli zwiedzać wystawę w godzinach:
  • 5 kwietnia (piątek) - 11:00 - 19:00

  • 6 kwietnia (sobota) - 10:00 - 19:00

  • 7 kwietnia (niedziela) - 9:00 - 15:00

  • 8 kwietnia (poniedziałek) - 11:00 - 19:00

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.