Od piątku 5 kwietnia do poniedziałku 8 kwietnia na Stadionie Miejskim w Rzeszowie można oglądać wystawę z okazji 100-lecia Sportu Żużlowego.
Na okolicznościowej wystawie są zaprezentowane historyczne motocykle żużlowe (najstarszy z 1934 roku!) liczne eksponaty i zdjęcia, które pozwalają się w romantyczne czasy początków i dawnych lat żużla w Polsce i na świecie. Zwiedzający mają możliwość zapoznania się z najciekawszymi wydarzeniami i ciekawostkami z jego historii, zaprezentowanymi na wielkoformatowym kalendarium, dzięki którym przeniosą się do czasów, w których żużlowcy przez kilka tygodni podróżowali statkiem, aby rywalizować o tytuł najlepszego na świecie.

"Stal" Rzeszów, z dwukrotnym mistrzostwem polski na swoim koncie, zajmuje znaczące miejsce na żużlowej mapie Polski. Dodatkowo, to właśnie w Rzeszowie, na przełomie lat 50. XX wieku, rozpoczęto produkcję jedynego polskiego motocykla żużlowego - FIS, który teraz stanowi jedną z atrakcji na wystawie upamiętniającej 100 lat sportu żużlowego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.