Podczas meczu pomiędzy Asseco Resovią Resovią, a Jastrzębskim Węglem doszło do skandalicznego incydentu, podczas którego jeden kibiców obraził Jurija Gladyra. Klub wydał oświadczenie w tej sprawie.
Przypomnijmy, w środę 17 kwietnia Asseco Resovia Rzeszów podejmowała Jastrzębski Węgiel u siebie na hali w ramach pierwszego meczu półfinałowego PlusLigi. Gospodarze zaciekle walczyli do ostatniej piłki, jednak to goście okazali się lepsi, i wygrali całe spotkanie 2:3.

Jest reakcja klubu po skandalicznym zachowaniu jednego z kibicówJednak w czasie meczu doszło do skandalicznego zachowania, jakiego już dawno nie widzieliśmy na parkietach siatkarskiej PlusLigi. Pod koniec czwartego seta podczas przerwy technicznej doszło do konfliktu pomiędzy dwoma zawodnikami gości a kibicem siedzącym w pierwszych rzędach. Wywołały go obraźliwe, ksenofobiczne komentarze kierowane pod adresem Jurija Gladyra. Przypomnijmy, że z pochodzenia jest on narodowości ukraińskiej.

W rezultacie doszło do usunięcia tego "kibica" przez ochronę na prośbę kapitana gości, Benjamina Toniuttiego, którą francuz zgłosił do komisarza spotkania. Jak udało nam się też ustalić, to nie było pierwszego tego typu zachowanie tego Pana i zarówno władze klubu, jak i obsługa miały go już na uwadze. Główna Pani Komisarz nie chciała także wznowić spotkania, dopóki nie zostanie on usunięty z hali.

- Zarząd Klubu Asseco Resovia S.A. w związku z incydentem jaki miał miejsce w dniu 17 kwietnia 2024 r. podczas meczu półfinałowego Asseco Resovii i Jastrzębskiego Węgla jednoznacznie i stanowczo potępia wszelkie zachowania, które są nacechowane brakiem szacunku i godności dla drugiego człowieka z uwagi na jego narodowość, rasę czy wyznanie.

Niestety, podczas ostatniego meczu w Rzeszowie jeden z kibiców Asseco Resovii w sposób skandaliczny skierował szereg inwektyw względem zawodnika Jastrzębskiego Węgla - Pana Jurija Gladyra związanych m. in. z jego narodowością.

Z tego miejsca Zarząd Klubu Asseco Resovii przeprasza Pana Jurija Gladyra za zaistniałą sytuację oraz kategorycznie sprzeciwia się takim zachowaniom wpisującym się w całości w tzw. "mowę nienawiści".

Takie zachowania nie są zgodne z fundamentalnymi wartościami na jakich zbudowana jest Asseco Resovia, a które obejmują tolerancję i szacunek dla drugiej osoby - niezależnie od tego jakiej jest narodowości, rasy czy wyznania. Jako Zarząd Klubu Asseco Resovii pragniemy stanowczo podkreślić, że dla każdego kto nie rozumie lub nie podziela tych bezdyskusyjnych zasad, drzwi naszej hali będą zamknięte.

Niezależnie od powyższego, Zarząd Klubu zapewnia, że nie bagatelizuje znaczenia i konsekwencji zaistniałego incydentu oraz jest zdeterminowany aby więcej tego typu zdarzenia nie miały miejsca, stąd też aktualnie zabezpieczany jest materiał dowodowy, a cała sprawa zostanie przekazana organom ścigania - celem jej wyjaśnienia -
czytamy w oświadczeniu wydanym przez klub.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.