Rzeszowscy policjanci dbają o bezpieczeństwo podczas majowego weekendu. Od wtorku doszło do 27 kolizji drogowych oraz 8 wypadków.
Majowy weekend to czas, kiedy na drogach pojawia się więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzają stan trzeźwości kierujących, posiadane uprawnienia do kierowania oraz stan techniczny pojazdu. Jeżeli w samochodzie podróżują dzieci, mundurowi zwracają uwagę, czy są one przewożone zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Tegoroczna majówka rozpoczęła się we wtorek 30 kwietnia. W opinii rzeszowskich funkcjonariuszy przebiega bardzo spokojnie. Od wtorku doszło do 27 kolizji drogowych i 8 wypadków, w których ucierpiało 9 osób. Niestety policjanci ujawnili także 6 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pomimo wcześniej wypitego alkoholu.

Przed nami fala powrotów do domu. Policjanci apelują, aby odpowiednio przygotować się do drogi. Kierowca przed wyjazdem w trasę, zwłaszcza dłuższą, powinien być wypoczęty i trzeźwy. Wzajemny szacunek na drodze, przestrzeganie przepisów prawa ruchu drogowego i rozwaga są gwarancją bezpiecznych powrotów do domu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.