Rozstrzygnięto przetarg na budowę dzwonnicy Dzwonu Niepodległości. Koszt tej inwestycji to prawie 275 tys. zł.
Wykonawcą robót jest AJ Profibud, spółka z o.o. z Chmielnika. Umowa z wykonawcą została już podpisana. Dzwonnica ma stanąć do sierpnia 2024 r.

W ramach inwestycji zgodnie z dokumentacją projektową nastąpi demontaż istniejącej nawierzchni, przygotowanie fundamentu wraz z wyprowadzeniem prętów dla słupów. Następnie zostaną wykonane słupy, belki żelbetowe, a także montaż jarzma wraz z dzwonem. Ostatnim etapem będzie przygotowanie nawierzchni z płyt kamiennych w nawiązaniu do kolorystyki istniejącej już nawierzchni przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Również w ramach inwestycji zlecone zostanie odnowienie dzwonu oraz wykonanie nowego jarzma.

Jak poinformował Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie, wykonawca przedstawił do akceptacji materiały z których wykonana będzie dzwonnica. Aktualnie trwa odnawianie dzwonu. Rozpoczęto też działania niezbędne do wykonywania nadzoru archeologicznego nad inwestycją z uwagi na jej lokalizację.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.