Do pięciu lata pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom podejrzanym o brutalne pobicie 27-latka w Kamieniu. Jeden ze sprawców najpierw spotkał się z pokrzywdzonym, wspólnie pili alkohol, po czym doszło pomiędzy nimi do awantury.
Do zdarzenia doszło w piątek 3 maja w Kamieniu. Jak ustalono, tego dnia, pokrzywdzony pił alkohol ze swoim 23-letnim znajomym. W trakcie spotkania pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni, po której rozeszli się do swoich domów.

Po godz. 22, do pokrzywdzonego zadzwonił znajomy, z którym wcześniej pił alkohol i poprosił go, aby spotkali się i wyjaśnili nieporozumienia, do jakich doszło między nimi. 27-latek zgodził się i poszedł w umówione miejsce, gdzie czekał na niego 23-latek w towarzystwie dwóch innych mężczyzn. Obaj byli zamaskowani.

W pewnym momencie, na wyraźne polecenie 23-latka, zaczęli bić pokrzywdzonego. Wszyscy trzej uderzali go przedmiotami przypominającymi łańcuchy. Kiedy 27-latek upadł na ziemię, kopali go po całym ciele, aż ten stracił przytomność. Świadkiem tego zdarzenia była matka pokrzywdzonego, która o wszystkim zawiadomiła policję. Na miejsce przybiegli też wezwani przez nią członkowie rodziny. Osoby te próbowały rozdzielić napastników od leżącego na ziemi 27-latka. Dopiero gdy agresorzy usłyszeli dźwięki policyjnych syren uciekli z miejsca. Pobity mężczyzna trafił do szpitala. Na szczęście jego obrażenia nie zagrażały bezpośrednio jego życiu.

Zawiadomieni o pobiciu policjanci z Posterunku w Kamieniu i Komisariatu w Sokołowie Małopolskim wspólnie przystąpili do wyjaśniania okoliczności tej sprawy. W toku czynności przesłuchali matkę pokrzywdzonego. Kobieta zeznała, że w dniu zdarzenia, mężczyzna, który pił alkohol z jej synem, miał jej grozić.

Funkcjonariusze znali tożsamość pierwszego ze sprawców. Dwóch mężczyzn w wieku 17-lat ustalili i zatrzymali kilka dni później. Obaj są mieszkańcami powiatu rzeszowskiego.

Podczas przesłuchania policjanci przestawili wszystkim trzem zarzut pobicia 27-latka, dokonanego wspólnie i w porozumieniu. Oprócz tego, 23-latek usłyszał zarzut groźny karalnej.

Akta sprawy policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator zdecydował, że dwaj 17-latkowie, którzy są podejrzani o pobicie, zostaną objęci dozorem policyjnym połączonym z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego. Natomiast w sprawie 23-latka, prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Rzeszowie z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował 23-latka na dwa miesiące.

Za przestępstwo pobicia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.