Do dwóch szpitali rzeszowskich trafiło dziesięć łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda. Są to Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej i Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA.
To nie tylko odpowiedź na najbardziej przyziemną potrzebę, jak własny kąt do spania w czasie pobytu w szpitalu z dzieckiem. Łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda są przede wszystkim wielofunkcyjne i kompaktowe. Dzięki funkcji składania zajmują niewiele miejsca. W ciągu dnia służą jako fotel idealny do przytulania, wspólnego oglądania bajek i czytania książeczek. Wieczorem wystarczy jeden ruch, by zamienić je w wygodne miejsce do spania. Pojemnik na pościel i łatwy do czyszczenia materiał sprzyjają funkcjonowaniu w ciasnych nieraz salach szpitalnych, które muszą służyć za salon, sypialnię i jadalnię w jednym. Dzięki temu rodzic może być blisko pochłoniętego leczeniem dziecka i zadbać o swoją własną regenerację w godnych warunkach.

- Szpital przyjazny rodzinie zaczyna się od łóżka dla rodzica. Wspólnie z donatorami wspierającymi naszą misję "Aby rodzina mogła być razem" nie chcemy odkładać na później potrzeb dziecka-pacjenta i jego najbliższych. Przekazywane łóżka są wygodne, praktyczne, a przede wszystkim postawione blisko łóżka chorego dziecka. Fundacja Ronalda McDonalda zmienia w ten sposób rzeczywistość publicznych szpitali dziecięcych - zaznacza Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.

Liczba przekazywanych łóżek dla rodziców zależy od donatorów, Przyjaciół Fundacji, rodziców i zaangażowanych społeczników. Wśród nich są licencjobiorcy McDonald’s, którzy w ramach programu "Złoty Sąsiad" wspierają lokalne społeczności w całej Polsce. W ubiegłym roku połączyli siły i razem podarowali ponad 250 łóżek dla rodziców szpitalom i oddziałom pediatrycznym w 34 miastach w całej Polsce. W tym roku łączą siły ponownie i podarują ponad 315 łóżek dla rodziców ponad 50 szpitalom. W ramach akcji dziesięć łóżek dla dwóch rzeszowskich szpitali sfinansował Mieczysław Gaweł, franczyzobiorca McDonald’s Polska, wspierający Fundację Ronalda McDonalda. Po pięć łóżek otrzymały Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej i Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA. Dla pierwszej z lecznic to kolejna taka darowizna przekazana przez Fundację. W grudniu ub. roku trafiło tam dziesięć łóżek dla rodziców.

- Nie ma na świecie nic ważniejszego niż rodzina. Dzieci, na każdym etapie rozwoju, potrzebują mamy i taty blisko, by czuć się bezpiecznie. Tym bardziej w szpitalu, w nieznanym sobie środowisku, które dopiero muszą oswoić. Dzięki Fundacji Ronalda McDonalda rodzice mają szansę być ze swoimi dziećmi możliwie najbliżej i wspierać je całą dobę - podkreśla Mieczysław Gaweł, franczyzobiorca McDonald’s Polska.

- Serdecznie dziękujemy Fundacji Ronalda McDonalda za wsparcie naszego szpitala w postaci 5 łóżek dla rodziców dzieci z klinik pediatrycznych. Przekazanie łóżek stanowi odpowiedź na zaspokojenie fundamentalnej potrzeby, jaką jest wygodne miejsce do spania rodzica podczas pobytu w szpitalu z dzieckiem, to nieocenione wsparcie. Ta hojna i szczodra inicjatywa to znak solidarności z najmniejszym pacjentem - mówi Barbara Rogowska Dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Każdy może stać się Ambasadorem misji "Aby rodzina mogła być razem". Wystarczy zbadać potrzeby szpitala w danej miejscowości, połączyć siły np. z lokalnymi przedsiębiorcami i z pomocą Fundacji Ronalda McDonalda zrealizować zakup łóżek dla rodziców.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.