Texom Stal Rzeszów pojedzie na własnym torze z Energa Wybrzeże Gdańska. Tym samym "Żurawie" powalczą o drugie ligowe zwycięstwo na własnym torze.

JEDNO ZWYCIĘSTWO NA KONCIEW czterech pierwszych potyczkach sezonu rzeszowianie zanotowali jedno zwycięstwo, w potyczce otwierającej zmagania tego sezonu. Żurawie pokonały wówczas zespół z Łodzi, tym samym zapisali dwa "oczka" do ligowej tabeli, które na ten moment plasują nasz zespół na 6. miejscu. W kolejnych spotkaniach rzeszowianie musieli uznać wyższość rybniczan i krośnian.

Wielu emocji dostarczył naszym Kibicom ostatni wyjazdowy mecz w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie Biało-Niebiescy mocno postawili się miejscowym, finalnie przegrywając, ale dopiero po ostatniej gonitwie.

GDAŃSZCZANIE TYLKO Z PUNKTEMZa Energa Wybrzeżem Gdańsk także cztery spotkania, w których to wywalczyli tylko jedno "oczko" po wyjazdowym remisie z PSŻ-em Poznań. Pozostałe trzy potyczki - z Krosnem, Ostrowem Wielkopolskim i Bydgoszczą kończyły się przegranymi. W rezultacie po czterech pierwszych starciach zespół z Gdańska plasuje się na przedostatniej, 7. pozycji.

DWÓCH RZESZOWIAN W CZOŁÓWCEJacob Thorssell (2,150 pkt./bieg) i Nicki Pedersen (2,143 pkt./bieg) - to dwóch najskuteczniejszych zawodników Metalkas 2. Ekstraligi. Obaj uplasowali się w pierwszej dziesiątce najskuteczniejszych zawodników całej ligi - kolejno 8. i 10. miejsce.

Natomiast w talii gości dotychczas najlepiej zaprezentowali się dwunasty indywidualnie Nicolai Klindt (2,053 pkt./bieg), a także szesnasty Krzysztof Kasprzak (1,941 pkt./bieg).

KOSMETYKA W SKŁADACHSzkoleniowcy obu ekip nie zdecydowali się na żadne radykalne kroki w zestawieniach. Jeśli chodzi o rzeszowian w awizowanym zestawieniu widnieje nazwisko młodzieżowca - Konrada Mikłosia, podobnie w zespole przyjezdnych, gdzie szansę debiutu może otrzymać Bartosz Głogowski. Niewykluczone, że oba zespoły zdecydują się na zmiany.

AWIZOWANE SKŁADYTEXOM STAL RZESZÓW:

9. Marcin Nowak
10. Krystian Pieszczek
11. Jacob Thorssell
12. Jesper Knudsen
13. Nicki Pedersen
14. Konrad Mikłoś
15. Wiktor Rafalski
16.

ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK:

1. Krzysztof Kasprzak
2. Niels-Kristian Iversen
3. Tom Brennan
4. Mateusz Tonder
5. Nicolai Klindt
6. Miłosz Wysocki
7. Bartosz Głogowski
8.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.