Na rzeszowskich bulwarach odbędzie się pro-zdrowotna akcja. W sobotę 25 maja odbędą się zajęcia ze slow joggingu.
W Narodowym Funduszu Zdrowia maj to szczególny miesiąc. Przewodnim hasłem działań profilaktycznych jest "Rodzinne dbanie o zdrowie. Zdrowie dla całej rodziny". - Podczas zaplanowanych wydarzeń, będziemy przypominać, jak ważne jest zdrowie, dlaczego warto się badać i korzystać z szeroko zakrojonej profilaktyki. W ramach tej akcji chcemy również zwrócić szczególną uwagę na aktywność fizyczną i jej pozytywny wpływ na utrzymywanie ciała w zdrowiu. Należy pamiętać, że już aktywność fizyczna o umiarkowanej intensywności, ale wykonywana regularnie niesie ze sobą ogromne korzyści dla organizmu - informuje Rafała Śliż, rzecznik podkarpackiego oddziału NFZ.

Podczas zaplanowanego wydarzenia doświadczona instruktor Pani Ewa Bartkiewicz-Jarosz oraz Stowarzyszenie Slow Jogging Polska przybliżą zainteresowanym osobom technikę Slow Jogging. Każdy będzie mógł skorzystać z bezpłatnych, indywidualnych porad. Ekspertka przeprowadzi wstępny instruktaż, a następnie poprowadzi wspólny trening w plenerze.

Start w sobotę 25 maja w godzinach od 9:30 do 11:30 na bulwarowej scenie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.