Mieszkaniec Rzeszowa szukał pracy i zamieścił ogłoszenie w sieci. Oszuści za pomocą fałszywego oprogramowania okradli go na ponad 180 tys. złotych.
W ubiegłym tygodniu do rzeszowskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa na jego szkodę.

Jak ustalili funkcjonariusze, 28-letni mieszkaniec Rzeszowa, umieścił w intrenecie ogłoszenie o tym, że poszukuje pracy. Jakiś czas później, poprzez znany komunikator, skontaktowała się z nim nieznana osoba, która była zainteresowana jego ogłoszeniem i zaprosiła go na rozmowę kwalifikacyjną.

28-latek otrzymał link do strony internetowej, na której miała odbyć się video rozmowa. Pokrzywdzony zalogował się na umówionej stronie. Osoba, z którą wcześniej korespondował, podała mu specjalny kod. Dzięki niemu mógł pobrać plik do aplikacji, poprzez którą miała się odbyć wideo konferencję. Mężczyzna zainstalował pobrane oprogramowanie i po niedługim czasie zauważył, że instalacja się nie powiodła. Nieznajomy, z którym był w kontakcie, poprosił go o cierpliwość.

Pokrzywdzony nabrał podejrzeń, że coś jest nie tak i odinstalował oprogramowanie. Niestety, szybko zorientował się, że z jego portfela kryptowalut zniknęły pieniądze. W sumie stracił ponad 187 tysięcy złotych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.