Zagoszczą we wszystkich województwach, odbędą się w szesnastu miejscowościach i rozpoczęły się już w maju - festiwale piłkarskie dla dziewczyn to jednodniowe wydarzenia, podczas których będzie można spróbować swoich sił w piłce nożnej, ale nie tylko!
Zagoszczą we wszystkich województwach, odbędą się w szesnastu miejscowościach i rozpoczęły się już w maju - festiwale piłkarskie dla dziewczyn to jednodniowe wydarzenia, podczas których będzie można spróbować swoich sił w piłce nożnej, ale nie tylko! Festiwale to świetna okazja do przekonania się, że futbol to nie wyłącznie dyscyplina sportu, ale także możliwość rozwijania swoich pasji oraz budowania przyjaźni. Organizatorem festiwali jest Polski Związek Piłki Nożnej we współpracy z Wojewódzkimi ZPN.

W ramach kampanii "Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku" Polski Związek Piłki Nożnej pokazuje m.in. jak stworzyć bezpieczne i przyjazne warunki do grania w piłkę nożną dziewcząt w różnym wieku i o różnych umiejętnościach, jak budować i wykorzystywać piłkarskie pasje oraz że futbol to coś więcej niż sport. Elementem tej idei są właśnie rozpoczynające się w maju i trwające aż do końca września festiwale piłkarskie. Wydarzenia skierowane są przede wszystkim do dziewcząt, które zaczynają przygodę z piłką nożną, a w drugiej kolejności do tych, które się już nią interesują.

W Polskim Związku Piłki Nożnej jesteśmy przekonani, że piłka nożna to sport dla wszystkich. Dlatego - właśnie poprzez nowatorskie festiwale piłkarskie - chcemy zachęcić do futbolu dziewczęta. Podczas tych wydarzeń, wraz z Wojewódzkimi Związkami Piłki Nożnej, tworzymy bezpieczną i przyjazną atmosferę, skupiamy się na sportowej zabawie i animacjach. Pokazujemy również, że dzięki grze w piłkę nożną można nawiązywać prawdziwe przyjaźnie - mówi sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej Łukasz Wachowski.

Festiwal piłkarski w RzeszowiePolski Związek Piłki Nożnej oraz Podkarpacki Związek Piłki Nożnej wspólnie zapraszają na kolejny festiwal piłkarski! Podkarpackie święto piłki nożnej odbędzie się na obiektach ROSiR Rzeszów i CWKS Resovii Rzeszów przy ul. Wyspiańskiego 22 w Rzeszowie. Na uczestniczki i uczestników będą czekać specjalne strefy, w których trenerzy piłki nożnej przedstawią zasady gry oraz zorganizują konkursy. Nie zabraknie również takich atrakcji jak oprawa muzyczna z profesjonalnym DJ-em i prezenterem, animacje dla najmłodszych, fotobudka i wiele innych. Wydarzenie jest skierowane do dziewczyn w wieku 7-14 lat, które nie grały jeszcze w piłkę nożną i chcą rozpocząć swoją przygodę z tym sportem. Festiwal odbędzie się w godzinach 10:00-14:00, wstęp wolny.

Na stadionie Resovii odbywać się również będzie Turniej Podokręgów Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej o Puchar Grzegorza Laty i Jana Domarskiego dla dziewcząt do lat 13. Jest to element cyklu zawodów organizowanych z okazji 50-lecia zdobycia przez reprezentację Polski medalu mistrzostw świata oraz tytułu Króla Strzelców przez Grzegorza Latę na Mundialu w 1974 roku. Więcej na temat festiwalu piłkarskiego w Rzeszowie na stronie Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

"Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku" - to już kolejny rok kampaniiKampania "Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku" już od zeszłego roku zmienia stereotypowe postrzeganie roli dziewcząt w sporcie. W ramach kampanii powstał specjalny spot oraz wystartowała strona internetowa www.druzynadziewczyn.pl, na której dostępne są porady, wyszukiwarka klubów dla dziewcząt czy kontakty do osób odpowiedzialnych za piłkę nożną kobiet w każdym województwie. Kolejnym ważnym etapem kampanii są właśnie festiwale piłkarskie dla dziewczyn w całej Polsce.

Jak pokazują badania, aż 80% młodych piłkarek czuje się bardziej pewna siebie dzięki grze w swojej drużynie. Kampania "Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku" idealnie podkreśla, że futbol to nie tylko sport, ale coś więcej - to także budowanie swojej tożsamości - dodaje sekretarz generalny PZPN.

Terminy festiwali piłkarskich w całej PolsceFestiwale piłkarskie dla dziewcząt rozpoczęły się 12 maja i potrwają aż do 28 września. Polski Związek Piłki Nożnej przygotował je we współpracy z Wojewódzkimi ZPN we wszystkich województwach w Polsce. Dokładne lokalizacje festiwali zostaną podane bliżej wydarzeń.

Terminy turniejów:

 • 31 maja - Dzierżoniów, dolnośląskie (OSiR Dzierżoniów, ul. Strumykowa 1, godz. 10:00-15:00)

 • 2 czerwca - Witnica, lubuskie (Stadion piłkarski w Witnicy, ul. Strzelecka 1, godz. 10:00-16:00)

 • 4 czerwca - Rzeszów, podkarpackie (ROSiR Rzeszów i CWKS Resovii Rzeszów, ul. Wyspiańskiego 22, godz. 10:00-14:00)

 • 9 czerwca - Skierniewice, łódzkie

 • 11 czerwca - Głogówek, opolskie

 • 15 czerwca - Kielce, świętokrzyskie

 • 23 czerwca - Białystok, podlaskie

 • 3 sierpnia - Lublin, lubelskie

 • 1 września - Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

 • 7 września - Kraków, małopolskie

 • 13 września - Świętochłowice, śląskie

 • 21 września - Szczecin, zachodniopomorskie

 • 25 września - Biskupiec, warmińsko-mazurskie

 • 28 września - Warszawa, mazowieckie

Więcej informacji na temat kampanii "Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku" na stronie: DZIEWCZYNY Drużyna nie tylko na boisku

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.