Nazwisko Andrieja Karpova było ostatnim na liście transferowej Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego na sezon 2021. Żurawie z Hetmańskiej sprowadzili kilka silnych nazwisk.
Jak mawiali właściciele Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego, sezon 2020 był dla nowo powstałej drużyny czasem sprawdzenia. Chcieli się oni przekonać, czy nowo powstały projekt na miejsce upadłej Stali Rzeszów ma szanse powodzenia.

Po zakończonym już sezonie, w którym drużyna ostatecznie zajęła 4. miejsce w tabeli, wiedzą oni, że projekt ma szanse powodzenia. Od kilku dni prezentowano nazwiska zawodników, którzy w sezonie 2021 będą reprezentować RzTŻ Rzeszów. Łącznie na liście pojawiło się aż 13 zawodników.

Przyszły wzmocnienia

W ostatnich dniach do Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego dołączyli zawodnicy, którzy w sezonie 2021 mogą stanowić o sile zespołu. Pojawiają się tutaj, chociażby takie nazwiska jak Sam Masters czy Andriej Karpov. Ten drugi był jednym ze współautorów awansu Wilki Krosno do eWinner 1. liga Żużlowa. Więcej o tym tranferze pisaliśmy tutaj: Andriej Karpov wraca do Rzeszowa

Do rzeszowskiego speedway'a powrócił także po dwóch latach przerwy Karol Baran. Dwa lata temu był on jednym ze współautorów, obok amerykanina Grega Hanckocka, udanego sezonu, ale i ostatniego dla nieistniejącej już Stali Rzeszów. Więcej o tym transferze pisaliśmy tutaj: Karol Baran zawodnikiem RzTŻ Rzeszów

Nowym nabytkiem na transferowej liście rzeszowskich Żurawi okazał się także Hubert Łęgownik. Poprzedni sezon spędził on w OK Bedmet Kolejarz Opole, gdzie zdobył 84 punkty w 49 startach, co dało mu średnią 1,959 pkt na mecz.

Starzy znajomi

Jednak w drużynie zostali także zawodnicy z poprzedniego sezonu. Włodarze Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego nie zrezygnowali z usług Adama Ellisa czy Ilji Czalowa. Mimo że wystąpili oni w niewielu spotkaniach, to walnie przyczynili się do sukcesów podczas nich. Więcej o tym pisaliśmy tutaj: RzTŻ Rzeszów ujawnia trzeci transfer i Ilja Czalow zostaje w RzTŻ Rzeszów

W drużynie na kolejny sezon ścigania pozostali także Patryk Rolnicki, Dawid Stachyra, Kenneth Hansen, Mateusz Majcher, Jakub Stojanowski oraz Konrad Mikłoś.

Skład RzTŻ Rzeszów na sezon 2021

Seniorzy:
Sam Masters
Andriej Karpow
Hubert Łęgowik
Karol Baran
Patryk Rolnicki
Dawid Stachyra
Ilja Czałow
Adam Ellis
Kenneth Hansen
Tim Soerensen

Juniorzy:
Mateusz Majcher
Jakub Stojanowski
Konrad Mikłoś