Ruszyła rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 988 na odcinku Czudec - Zaborów.
Projekt rozbudowy odcinka Czudec - Zaborów ma wartość ponad 77 mln złotych. Dofinansowanie z regionalnego programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2017 wynosi 65 mln złotych, a wartość robót budowalnych to ponad 53 mln złotych. Wykonawcąinwestycji jest firma Budimex, rozbudowa ma się zakończyć w 2026 roku.

Na uroczystym rozpoczęciu inwestycji obok marszałka Władysław Ortyla wzięli udział lokalni samorządowcy - wśród nich starosta strzyżowski Robert Godek, wójt Czudca Andrzej Ślipski, mieszkańcy powiatu, przedstawiciele inwestora czyli Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, przedstawiciele wykonawcy prac czyli firmy Budimex.

Rozbudowa odcinka pomiędzy Czudcem a Zaborowem to kolejna z wielu inwestycji w infrastrukturę drogową, jaką samorząd województwa podkarpackiego realizuje w powiecie strzyżowskim. W ostatnich latach samorząd zainwestował w tym powiecie prawie ćwierć miliarda złotych.

- Ta inwestycja to swoiste dokończenie planu inwestycyjnego, który od kilku lat tu realizowaliśmy. Przez lata inwestowaliśmy tu środki z regionalnego programu operacyjnego, ale udało się nam także pozyskać pieniądze z różnych źródeł - z programu Polska Wschodnia, z Ministerstwa Infrastruktury. Ten montaż finansowy zamknął się kwotą 248,7 mln złotych, co jest kwotą absolutnie bez precedensu. Za te środki wybudowano obwodnicę Czudca wraz z rozbudową odcinka Babica - Czudec, zbudowano obwodnicę Strzyżowa, przebudowano DW 988 na odcinku Zaborów - Strzyżów, przebudowano mosty w Godowej i w Żyznowie oraz nawierzchnię DW 989 Strzyżów - Lutcza - przypomniał marszałek Władysław Ortył

Rozbudowywany właśnie 3 kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej 988 będzie uzupełnieniem modernizacji całej trasy z Babicy do Dobrzechowa. Wraz ze zrealizowanymi w poprzednich latach odcinkami Babica-Czudec wraz z obwodnicą Czudca oraz Zaborów-Strzyżów wraz z obwodnicą Strzyżowa, zakończona zostanie modernizacja trasy od Babicy do Dobrzechowa, o długości 19 km.

W zakresie robót obok rozbudowy drogi wraz z infrastrukturą towarzyszącą na 3 kilometrowym odcinku, przewidziano także rozbudowę skrzyżowań z drogami innych kategorii, przebudowę wiaduktu nad linią kolejową nr 106 (Rzeszów Główny - Jasło), modernizację mostu na Wisłoku oraz dostosowanie zatok autobusowych, remont oraz budowę nowych chodników.

Po zakończeniu inwestycji, droga wojewódzka na odcinku Czudec-Zaborów spełniać będzie parametry drogi klasy G. Zadanie przewidziane jest do dofinansowania z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia w ramach nowej perspektywy finansowej na lata 2021-2027.

Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetargna dokumentację wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację kolejnej inwestycji drogowej w tej części Podkarpacia.

Chodzi o przebudowę i rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 988 Strzyżów-Twierdza, co będzie kontynuacją poprawy drogi wojewódzkiej nr 988 na trasie Babica-Warzyce o kolejne 16 km.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.