Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów z przyjemnością prezentuje nowy logotyp, który wykracza poza zmianę samego symbolu.
- Chcemy, aby aktualna identyfikacja wizualna odzwierciedlała misję spółki, która stale się rozwija i podąża za najnowszymi trendami, nie zapominając o pięknych wartościach regionu - mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Poprzedni znak graficzny portu lotniczego w Jasionce obowiązywał od 2007 roku i był mocno związany z herbem miasta Rzeszowa. Nowe logo, zdecydowanie poszerza swój obszar - skupia się na całym regionie. Decyzja o zmianie została podjęta w ramach wspólnego dążenia do ciągłego rozwoju oraz zmieniających się potrzeb. Nowy znak, który obowiązuje od dziś, symbolizuje w szczególności innowacyjność, nowoczesność i zaangażowanie w tworzenie najlepszych rozwiązań dla naszych pasażerów oraz partnerów biznesowych.

Logo zaprojektowała pracownia Gravite Design z Olsztyna, specjalizująca się w identyfikacji wizualnej, doradztwie marketingowym i skutecznej komunikacji, z dużym doświadczeniem w tworzeniu komunikacji promocyjnej regionów oraz branży lotniczej. Inspiracją do stworzenia logotypu w tej postaci była niezwykła historia błogosławionej Rodziny Ulmów - bohaterów, którzy podczas II wojny światowej ratowali Żydów, poświęcając własne życie. Od kilkunastu tygodni port nosi ich imię.

- Znak lotniska przenosi nas w świat symboliki głęboko zakorzenionej w tożsamości Podkarpacia. To nie tylko symbol lotniska. To emblemat historii regionu i wartości, jakie w nim drzemią, wciąż są aktualne i godne upowszechnienia, jak odwaga, pokój i wolność - opowiada Mateusz Obarek, dyrektor Artystyczny Gravite Design. Dodaje, że w logo odnajdziemy też symbolikę ptaka i samolotu: - Kodujemy tu wieloznaczny przekaz; duch wolności, komfort mobilności oraz determinacja w pokonywaniu barier. Symbolicznie zakodowany w znaku gołąb przypomina o idei pokoju, a jednocześnie nawiązuje do odwagi i poświęcenia rodziny Ulmów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.