Podczas minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu doszło do 4 wypadków. Przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa.
Do trzech wypadków z udziałem kierujących jednośladem doszło w sobotę 15 czerwca. Pierwszy miał miejsce po godz. 12, w Rzeszowie na ul. Nowowiejskiej. 36-letni kierujący rowerem, wykonując manewr skrętu w lewo stracił panowanie nad kierowanym jednośladem, w wyniku czego przewrócił się na jezdnię i doznał obrażeń ciała.

Do kolejnego zdarzenia doszło po godz. 15, na al. Rejtana. Jak wstępnie ustalili mundurowi, 76-letni kierujący pojazdem marki Hyundai, jadąc w kierunku ul. Kopisto, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej rowerem marki Cube, która przejeżdżała przez oznakowanym przejeździe dla rowerzystów. W wyniku zdarzenia, 24-letnia mieszkanka Przeworska, została przewieziona do szpitala.

Nieustąpienie pierwszeństwa było również przyczyną wypadku, do którego doszło tego samego dnia, przed godz. 19. 63-letni kierujący osobowym hyundaiem, mieszkaniec powiatu niżańskiego, w Zaczerniu, wyjeżdżając z drogi gruntowej, nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z 53-letnim kierującym motorowerem. Mieszkaniec powiatu rzeszowskiego wymagał pomocy medycznej.

Do najgroźniejszego wypadku doszło dzień pózniej, w niedzielę 16 czerwca o godz. 20, w Rzeszowie. Kierujący bmw, 41-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, jadąc ul. Wyzwolenia w kierunku ul. Gen. Maczka, na skrzyżowaniu z ul. Lubelską, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Renault. W wyniku zderzenia pojazdów do szpitala trafił kierujący renaultem, 50-letni mężczyzna oraz jego 51-letnia pasażerka.

Policjanci ustalili, że wszyscy kierujący, uczestnicy zdarzeń drogowych byli trzeźwi.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.