W sezonie 2024/2025 pierwszym trenerem Asseco Resovii Rzeszów będzie Tuomas Sammelvuo.
48-letni, pochodzący z Finlandii szkoleniowiec pracował w klubach i reprezentacjach narodowych. Obecnie obok pracy w Asseco Resovii Tuomas Sammelvuo pełni także rolę pierwszego trenera reprezentacji Kanady.

W 2013 roku po zakończeniu kariery siatkarskiej, wielokrotny reprezentant Finlandii rozpoczął pracę jako trener. Od 2013 do 2018 pracował z reprezentacją Finlandii, a w 2016 roku objął posadę pierwszego szkoleniowca Kuzbassu Kemerowo, jednej z czołowych drużyn ligi rosyjskiej. Trzy lata później z dużymi sukcesami prowadził drużynę Zenitu Sankt Petersburg. Po zakończeniu pracy z reprezentacją Finlandii, w latach 2019-2022 Tuomas Sammelvuo prowadził drużynę narodową Rosji, z którą w 2019 roku wygrał Ligę Narodów oraz zdobył srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Po rezygnacji z pracy w Zenitcie Sankt Petersburg oraz rosyjskiej federacji, Tuomas Sammelvuo pełnił funkcję pierwszego trenera w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, z którą wygrał Tauron Puchar Polski, Ligę Mistrzów oraz wicemistrzostwo Polski.

Asystentami nowego trenera będą Alfredo Martilotti oraz Alek Achrem, zaś trenerem przygotowania fizycznego Gabriele Dedda.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.