- Musimy zadbać o to, aby jak najwięcej ludzi w Polsce zaszczepiło się przeciwko koronawirusowi. Trzeba przerwać to szaleństwo - apelują lekarze. Do kwestii szczepionek odnosi się także rząd.
Szef kancelarii premiera, Michał Dworczyk, odniósł się dzisiaj do kwestii szczepionek przeciwko Covid-19. Według jego zapewnień w ciągu kilkunastu najbliższych dni zostanie przygotowany cały program szczepień.

- W pierwszej kolejności możliwość zaszczepienia się dostanie personel medyczny, a następnie seniorzy. Rząd będzie prowadził także kampanię profrekwencyjną o to, aby jak najwięcej ludzi dało się zaszczepić - wyjaśniał dziś szef KPRM.

Dworczyk zapytany został także o to, dlaczego szczepionka przeciwko koronawirusowi nie będzie przymusowa. - Ten preparat dopiero wchodzi na nasz rynek, dlatego ta szczepionka nie będzie na razie obowiązkowa. Jednak z naszych badań wynika, że zainteresowanie zaszczepieniem przeciwko Covi-19 wśród obywateli jest bardzo duże - dodawał Michał Dworczyk.

Szef kancelarii mówił także, że za nim ktoś zostanie skierowany na takie szczepienie, musi spełnić szereg kryteriów. - Przede wszystkim taka osoba musi dostać skierowanie na takie szczepienie. Będzie musiała przejść także krótkie badanie, które będzie go kwalifikowała do jej wykonania - wyjaśniał.

Szef KPRM przypominał także, że te szczepionki trzeba będzie przyjąć dwukrotnie.

Apel lekarzy o powstrzymanie antyszczepionkowców

O tym, że Polskie firmy biorą udział w badaniach nad tą szczepionką, pisaliśmy tutaj: Rzeszów. Szczepionka na koronawirusa jeszcze w tym roku ?

Firma Medyk z Rzeszowa będzie brała udział w testowaniu szczepionek od co najmniej trzech międzynarodowych koncernów. Pierwsze testy mają się zacząć się zacząć za ok. trzy tygodnie.

Przedstawiciele środowiska medycznego apelują przy tym, aby nie słuchać tych wszystkich "bredni" wypowiadanych przez ludzi, którzy nawołują do tego, aby się nie szczepić. Dodają także, żeby takie ruchy w miarę możliwości powstrzymać.

- Musimy zadbać o to, aby jak najwięcej ludzi w Polsce zaszczepiło się przeciwko koronawirusowi. Trzeba przerwać to szaleństwo w postaci ruchów antyszczepionkowych. Wypowiadane przez nich postulaty są bardzo niebezpieczne - mówił nam w rozmowie Stanisław Mazur, szef firmy "Medyk" w Rzeszowie.