Podróżni już korzystają z 4 wind na stacji Rzeszów Główny. Wcześniej przejazdy koleją ułatwiły wygodne perony, oznakowanie i podziemne przejście. Stolica województwa zyskała nowoczesną stację i dodatkowy przystanek Rzeszów Zachodni.
Na stacji w Rzeszowie Głównym, 4 windy zapewniają wygodny dostęp do kolei. Podróżni mogą korzystać z ułatwień przy wejściu na peron nr 1 od strony Placu Dworcowego, przy peronach nr 2 i 3 oraz przy wyjściu z tunelu od strony ul. Kochanowskiego. Urządzenia zaprojektowano z myślą o wszystkich podróżnych. Z wind bez problemu, skorzystają osoby na wózkach, rodziny z dziećmi, osoby z ciężkimi bagażami, a także rowerzyści.

Rzeszów Główny zachęca do podróży

PLK zwiększa komfort i dostępność do kolei dla wszystkich podróżnych. Pasażerowie łatwiej dostają się do pociągów z trzech nowych, wyższych peronów. Są duże wiaty, ławki i jasne oświetlenie. Dobrą orientację na stacji zapewnia ponad 100 tablic informacyjnych. Dla osób niewidomych i słabowidzących przygotowano system ścieżek naprowadzających. Dostęp do peronów ułatwia bezpieczne,140 m przejście podziemne. Obiekt połączył dwie części miasta. Poza windami, udogodnieniem będą 4 pary schodów ruchomych na perony. Wykonawca dla bezpiecznego użytkowania musi zakończyć odbiory urządzeń z UDT.

Inwestycja realizowana jest z Krajowego Programu Kolejowego, w ramach projektu: „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM)". Wartość umowy z wykonawcą współfinansowanej ze środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko to 205 mln zł netto.