W sobotę 21 listopada 2020 na autostradzie A4 w pobliżu miejscowości Terliczka (579 km) doszło do kolizji trzech samochodów ciężarowych. Droga była całkowicie zablokowana przez 4 godziny.
Autostrada A4 na wysokości węzła Rzeszów-Wschód w kierunku na Przemyśl w godzinach 10:30 - 14:00 była całkowicie zablokowana w związku ze zderzeniem trzech pojazdów. W wyniku kolizji doszło do wywrócenie jednego z pojazdów. Na czas podnoszenia samochodu ciężarowego jezdnia prawa była całkowicie zablokowana.

Służby autostrady zorganizowały objazd m. Rudna Mała na Węzeł Rzeszów-Północ zjazd na DK9, powrót na A4 na Węzeł Rzeszów-Wschód.


- O godzinie 10:19 zostaje uruchomiona syrena w naszej remizie. Dyspozytor SKKM w Rzeszowie przekazuje nam informacje o wypadku drogowym na autostradzie A4 przed węzłem Rzeszów-Wschód w kierunku Przemyśla. Do zdarzenia wyjeżdżają dwa zastępy GBA i SLRt w sile 9 strażaków. Po dojechaniu na miejsce zastajemy przewrócony samochód ciężarowy przewożący asfalt oraz zastęp z JRG 1 Rzeszów i OSP Zaczernie - informują druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebownisku.

Jak mówią strażacy, w zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba, która pozostała na miejscu zdarzenia. Po godzinie strażacy podjęli próbę podniesienia na koła samochodu z pomocą rotatora z JRG 1 Rzeszów.

Po prawie trzech godzinach samochód został podniesiony i przystąpiono do posprzątania drogi, aby jak najszybciej odblokować autostradę.

Droga była całkowicie zablokowana do godziny 14.00. Obecnie ruch odbywa się pasem wolnym.

Utrudniania mają się zakończyć do godziny 18.00

Siły i środki użyte w akcji:
339[R]32 Volvo GBA- OSP Trzebownisko
339[R]33 Ford Transit SLRt- OSP Trzebownisko
339[R]37 Starman GBA- OSP Zaczernie
321[R]21 Mercedes Atego GBA- JRG 1 Rzeszów
321[R]49 Renault K520 SCRd- JRG 1 Rzeszów
ZRM Rzeszów (S)
WRD Rzeszów
Służba autostrady