O prawie 100 tys. zł więcej zapłaci Rzeszów za wykonanie projektu na połączenie ul. Wieniawskiego z Krzyżanowskiego. Za jego wykonanie będzie odpowiadała firma Attila z Rzeszowa.
Inwestycja ta jest jednym z priorytetów na liście prezydenta Tadeusza Ferenca. Osiedle Słocina rozrasta się w niebotycznie szybkim tempie, a władzom miasta bardzo zależy na usprawnieniu komunikacji. Po długich namysłach Rzeszów zdecydował na połączenie ulic Wieniawskiego oraz Krzyżanowskiego. Z końcem października miasto ogłosiło przetarg na wykonanie projektu.

Stanęło do niego sześć firm, lecz tylko oferta jednej mieściła się w zakładanym budżecie - 400 tys. zł. Jednak komisja przetargowa wzięła pod uwagę dwie oferty, które przewyższały zakładany budżet - S.C. Attila z Rzeszowa oraz firmy Nadzory i Projektowanie Budownictwa Lądowego z Jarosławia. Wygrała ta pierwsza, której projekt będzie kosztował 495 338,22 zł.

Co ciekawe oferta Miejskiego Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów w Rzeszowie, której wysokość oferty wynosiła 306 270 zł (a więc nie przekraczała zakładanej kwoty), przepadła już na etapie analizy.

Projekt połączenia ulic ma powstać najpóźniej do końca listopada przyszłego roku, zaś samo zakończenie inwestycji planowane jest na 2022 rok.

Droga łącząca osiedla będzie miała w sumie 1,3 km długości oraz 7 m szerokości. Zostaną tam zlokalizowane przystanki autobusowe, oświetlenie czy przydrożna kanalizacja. Zostanie także zarezerwowany teren dla ewentualnego poszerzenia.