Zmarła 52 osoba zakażona koronawirusem na Podkarpaciu. Jest to 75-letni mężczyzna w Jarosławiu.
W najnowszym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 231 nowych zakażeniach koronawirusem na Podkarpaciu. Największa liczba zachorowań jest nadal na Śląsku - 231. Na Podkarpaciu jest to 27 osób.

- 10 osób z powiatu jarosławskiego w tym trzy kobiety i siedmiu mężczyzn- wszyscy w izolacji

- 10 osób z powiatu przeworskiego w tym sześć kobiet i czterech mężczyzn (hospitalizacja i izolacje)

- 4 osoby z miasta Przemyśla w tym dwie kobiety i dwóch mężczyzn (hospitalizacja i izolacje)

- 2 osoby z powiatu przemyskiego – kobieta i mężczyzna (izolacje)

- kobieta z powiatu mieleckiego (izolacja)

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 761 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 413 osób wyzdrowiało, 2022 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 205 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 92 osoby.

Mimo rosnących w ostatnim czasie statystyk zachorowalności i umieralności na COVID-19, premier Mateusz Morawicki w swoich wystąpieniach publicznych zachęca do udziału w wyborach.
- Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. To jest dobre podejście. On jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się jego bać. Trzeba pójść na wybory. Tłumnie, 12 lipca. Będą zachowane wszystkie wymogi sanitarne. Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się, idźmy na wybory - powiedział podczas jednego z wieców wyborczych, premier Morawiecki. Zdaniem premiera pójście na wybory jest bezpieczniejsze, niż wyjście do sklepu.