Mam plan na Jagiellonię - mówił przed sobotnim meczem z drużyną z Białegostoku Leszek Ojrzyński, trener Stali Mielec. Jak poszło mieleckiej ekipie w meczu domowym?

Składy

Stal Mielec: Strączek- Kościelny, Żyro, Chorabadzhiyski, Flis- Matras- Mak, Forsell, Tomasiewicz, Domański- Wróbel
Rezerwowi: Błyszko, Dadok, Getinger, Gliwa, Pawłowski, Prokic, Sus, Urbańczyk, Zjawiński

Jagiellonia Białystok: Węglarz- Pankiewicz, Borysiuk, Bodvarsson, Wdowik- Pospisil, Ferreiroa- Priktyl, Imaz, Mystkowski- Pulijic
Rezerwowi: Bida, Dziekoński, Romańczuk, Runje, Toporkiweicz, Twardek, Wojtkowski, Wyjazdłowski

Przebieg spotkania

W 3 min kolejny korner dla gospodarzy. Borysiuk wybił piłkę głową poza boisko po centrze Maka. W 4 min gol dla Stali. Marcin Flis w zamieszaniu podbramkowym daje miejscowym prowadzenie. Piłka wtoczyła się do bramki po tym, jak przeleciała pomiędzy nogami Węglarza. Kuriozalny gol. 6 min i gol dla Jagi. 1:1 po fantastycznym rozegraniu rzutu rożnego i pięknym strzale zza pola karnego Mystkowskiego lewą nogą. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. W 11 min Puljić uderza zza pola karnego, ale dosyć znacząco chybił celu. Od bramki grę wznowi Strączek. W 15 min kolejna dogodna szansa do objęcia prowadzenia. Po centrze Wdowika akcję zamykał Prikryl, ale Czech uderzeniem z powietrza spudłował. W 21 min Wróbel szarżował w nasze pole karne i wydawało się, że stanie oko w oko z Węglarzem, ale w ostatniej chwili Borysiuk wyłuskał mu piłkę spod nóg. W 30 min bardzo dobra okazja do strzału dla mielczan. Domański ustawia piłkę do uderzenia z rzutu wolnego jednak świetna interwencja Węglarza. Koniec pierwszej części spotkania. Po szalonym początku i trochę spokojniejszej końcówce oba zespoły na przerwę schodzą z remisem 1:1. Zapraszamy ponownie za około kwadrans.Początek drugiej połowy pod znakiem delikatnej przewagi Jagiellończyków. W 57 min długie zagranie w kierunku Prikryla, ale Czech nie trafił w piłkę w polu karnym. W 66 min kolejna bramka dla gospodarzy. Do siatki strzałem głową trafia Tomasiewicz. Pankiewicz nie upilnował zawodnika gospodarzy. W 72 min fenomenalna za okazja dla Stali! Romanczuk wybija piłkę z linii bramkowej! W 74 min zmiana w Stali. Dadok za Maka. Po 2 min kolejna zmiana w ekipie gospodarzy. Zjawiński za Domańskiego. W 80 min groźny strzał z lewej strony pola karnego zmiennika - Wojtkowskiego, ale uderzenie byłego piłkarza Wisły Kraków niecelne. Tylko boczna siatka. W 81 min wyborna okazja na 3:1 dla Stali. Borysiuk stracił piłkę, a Zjawiński był w sytuacji oko w oko z Węglarzem. Rezerwowy Stali chybił.W 90 min Gol dla Stali. 3:1 po trafieniu Zjawińskiego po skutecznym kotrataku. Koniec spotkania! Pierwsze wygrane spotkanie Stali pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego stało się faktem!