Od środy 2 grudnia testy antygenowe będą uwzględniane w codziennych statystykach zakażeń koronawirusem. Od dzisiaj można je przeprowadzać w POZ-etach.
Nastąpiła kolejna zmiana w testowaniu ludzi na obecność koronawirusa. Od wtorku 1 grudnia zostały dopuszczone do użytku testy antygenowe, które będzie można przeprowadzać w przychodniach Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Z informacji przekazanych przez Ministra Niedzielskiego wynika, że dla przychodni są już dostępne formularze, za których pośrednictwem można składać zapotrzebowanie na testy.

- Zakontraktowaliśmy 2 mln testów antygenowych, z których część przekazaliśmy już do szpitali, a część do stacji pogotowia. Teraz przekazujemy do POZ - poinformował Adam Niedzielski.

Minister zaznaczył, że lekarze POZ nadal będą mogli zlecać testy PCR do wykonania w punkcie drive thru, najczęściej za pomocą teleporady. Test antygenowy pacjent będzie miał zrobiony na miejscu, w poradni POZ.

Szef resortu zdrowia zapowiedział także, że od środy wyniki testów antygenowych, które są cały czas na bieżąco raportowane, będą podawane w codziennych statystykach dotyczących zakażeń.