Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza od lipca br. na cykl wirtualnych spotkań wokół książek i literatury. Znani i poczytni twórcy, mistrzowie nie tylko słowa, ale i obrazu, spotkają się z czytelnikami za pośrednictwem Internetu, aby porozmawiać zarówno o kulisach pracy artystycznej, jak też o swoich prywatnych biblioteczkach i ważnych dla nich książkach.
Do udziału w projekcie „Spotkajmy się online” zaprosiliśmy cenionych autorów współczesnej literatury polskiej, poruszających istotne i uniwersalne tematy oraz tworzących teksty zyskujące uznanie i zainteresowanie czytelników. W letnie wieczory w WiMBP zagoszczą wirtualnie Michał Rusinek, Jakub Żulczyk, Mariusz Szczygieł, Jakub Małecki, Witold Szabłowski, Marcin Wroński i Alek Rogoziński, a gościem specjalnym będzie wybitny ilustrator Józef Wilkoń.


Spotkania z pisarzami realizowane będą w czasie rzeczywistym, z wykorzystaniem platformy ClickMeeting umożliwiającej interakcję i aktywne zaangażowanie odbiorców. Aby wziąć w nich udział, należy zarejestrować się na dedykowanej stronie https://bibliotekarzeszow.clickmeeting.pl/ (podając imię i adres e-mail, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania). W mailu zwrotnym potwierdzającym rejestrację, znajdować się będzie aktywny link - wejściówka na spotkanie.


Każde ze spotkań będzie tłumaczone na język migowy.


Informacje o terminach poszczególnych wydarzeń pojawiać się będą na stronie internetowej (http://www.wimbp.rzeszow.pl/) oraz facebookowym profilu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie - https://www.facebook.com/wojewodzkaimiejskabibliotekapublicznawrzeszowie/


Po zakończeniu streamingu live nagrania spotkań zostaną udostępnione na stronie Biblioteki oraz w mediach społecznościowych tak, aby zainteresowani czytelnicy mogli odtworzyć je w dogodnym dla siebie czasie i miejscu.


Projekt "Spotkajmy się online" realizuje Dział Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych WiMBP w Rzeszowie.Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.Marta Biały
Dział Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych
WiMBP w Rzeszowie