W poniedziałek 7 grudnia 2020 r., pod biurem Prawa i Sprawiedliwości na ulicy Hetmańskiej 9 odbyła się konferencja prasowa rzeszowskiego koła Młodych dla Wolności. Wydarzenie było częścią ogólnopolskiej akcji "Rózga +”.
Odbyła się ona właśnie tego dnia z racji przypadających dzień wcześniej Mikołajek, co dało okazję do podsumowania całego roku i wręczenia przedstawicielom partii rządzącej rózgi za całoroczne działania - mówi Kacper Szeląg, Prezes Regionu Podkarpackiego Młodych dla Wolności.
Młodzi dla Wolności:
Młodzi dla Wolności: "Rózga+" dla Prawa i Sprawiedliwości


Młodzi działacze podnieśli kwestię sześciu, ich zdaniem, utrudniających życie ustaw wprowadzonych przez rząd w czasie pandemii. Na przygotowanej dla potrzeb konferencji tablicy znalazły się takie hasła jak:
- Likwidacja ulgi abolicyjnej
- Podwyżki dla polityków
- Piątka przeciw rolnikom
- Podatek cukrowy
- Podatek od alkoholu
- Podatek od VOD
Młodzi dla Wolności:
Młodzi dla Wolności: "Rózga+" dla Prawa i Sprawiedliwości


Młodzi działacze podkreślali, że czas kryzysu ekonomicznego i utraty pracy przez wielu Polaków jest najmniej odpowiednim czasem dla uchwalania prawa wprost godzącego w portfele obywateli.

Prezes regionu podkarpackiego Młodych dla Wolności Kacper Szeląg nazwał wyżej wymienione ustawy "szóstką hańby partii rządzącej” i zarzucił rządzącym traktowanie podatników jako "dojnej krowy”. Jego zdaniem - obywateli nie można bez pomysłu opodatkować, gdy tylko zajdzie się jakakolwiek, nawet bezsensowna, potrzeba.Prezes rzeszowskiego Koła Młodych dla Wolności, Kacper Guzik, skrytykował pomysł podwyższenia sobie pensji przez polityków. - W tak trudnych czasach, kiedy wiele osób musi zaciskać pasa, aby móc wyżywić rodziny, a budżet państwa notuje ogromny deficyt, niemoralne jest podnoszenie uposażeń poselskich - powiedział.
Młodzi dla Wolności:
Młodzi dla Wolności: "Rózga+" dla Prawa i Sprawiedliwości


Głos zabrali również inni członkowie MdW, opisując w merytoryczny sposób z użyciem danych i statystyk powody krytyki partii rządzącej.

Po zakończeniu konferencji prasowej przedstawiciel Młodych dla Wolności w towarzystwie kamery rzeszow112.pl udał się do okręgowego biura Prawa i Sprawiedliwości, gdzie nastąpiło przekazanie symbolicznej "rózgi+".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.