7 grudnia, Samorząd Studencki Collegium Humanum, wsparł w akcji charytatywnej Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Centrum Opieki Medycznej przez pandemie znalazło się w fatalnej sytuacji i każda taka pomoc się liczy.

Akcja Samorządu pod hasłem: Warto pomagać miała na celu wsparcie jarosławskiego Centrum Opieki Medycznej, które przez pandemie wpadło w poważne problemy. W zapowiedzi akcji możemy przeczytać: Brakuje najbardziej podstawowych rzeczy, takich jak artykuły spożywcze oraz higieniczne. Oprócz tego przewidywany jest drobny upominek dla całego zespołu szpitala, w ramach podziękowań za walkę z pandemią i to na pierwszym froncie- napisał Samorząd w swoim oświadczeniu.

- W tym trudnym czasie każdy z nas powinien pamiętać o tych, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy. W tym roku pomagamy nie tylko pacjentom, ale także ich rodzinom. Wspieramy ich w tym ciężkim czasie i pomagamy im poradzić sobie z problemami. Jako Samorząd chcemy także zwrócić uwagę na to, że każde wsparcie się liczy- powiedział Kamil Małyszek, Zastępcą Starościny Samorządu Collegium Humanum Szkoły Głównej Menadżerskiej filii w Rzeszowie.

Akcję przeprowadzono w gronie studentów uczelni, którzy mogli wesprzeć akcję zarówno finansowo jak i materialnie. Potrzebne były najpotrzebniejsze rzeczy. Woda mineralna niegazowana, soki warzywne i owocowe, przekąski – słone paluszki, suche ciastka, środki do pielęgnacji ciała, w tym chusteczki nawilżające, oliwki do ciała, pulsoksymetry, itp.

- To środki, które na pewno przydadzą się każdemu, walczącemu w samotności, z dala od rodziny, bez możliwości bezpośredniego kontaktu, pacjentowi- tłumaczy dalej Kamil Małyszek.

Pomoc dla Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu
Przekazywane produkty


Zakupione przedmioty, zostały przez nich zawiezione do Jarosławia i przekazane dyrekcji Centrum Opieki Medycznej. Samorząd przygotował również drobne upominki dla najmłodszych pacjentów Centrum, żeby umilić im czas.

- W tym wyjątkowym czasie pamiętajmy, żeby pomagać sobie nawzajem i otoczyć naszą opieką tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Jako Samorząd chcemy świecić przykładem nie tylko dla naszych studentów, ale także dla postronnych osób. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak wielkim wyzwaniem dla pacjentów jest nie tylko choroba, ale także samotność. Chcemy jak najbardziej umilić ten czas pacjentom COM i zminimalizować tę samotność i brak możliwości spotkań pacjentów jarosławskiego szpitala z rodzinami- mówi Tomasz Sitek, Sekretarz Samorządu Collegium Humanum Szkoły Głównej Menadżerskiej filii w Rzeszowie.