Łącznie 14 nowych respiratorów trafi do placówek medycznych na Podkarpaciu. Tym razem ich zakupu sfinansowała firma "Siarkopol" z Tarnobrzega.
Koszt zakupu 14 profesjonalnych urządzeń marki Philips to ponad 586 tysięcy złotych. Respiratory Trilogy Philips Evo OBM spełniają wymagania stawiane sprzętowi stawianemu w terapii chorych leczonych z powodu COVID- 19.

- Solidarność, empatia, odpowiedzialność za drugiego człowieka, chęć pomocy to sprawy fundamentalne zawsze, ale w czasie pandemii są one na wagę ludzkiego życia i zdrowia - mówił marszałek Władysław Ortyl w czasie przekazywania 14 nowych respiratorów, które trafiają właśnie do podkarpackich placówek opieki zdrowotnej. Urządzenia zostały kupione dzięki pieniądzom przekazanym jako darowizna przez Zakłady Chemiczne Siarkopol Tarnobrzeg Sp.z o.o.

O początku walki z pandemią swą pomoc zaoferowały firmy, które rozumieją, czym jest społeczna odpowiedzialność biznesu. Na zakup sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej dla podkarpackich placówek ochrony zdrowia przedsiębiorcy przekazali łącznie ponad 3,5 mln złotych. W tej kwocie aż 2 mln złotych to darowizna przekazana przez tarnobrzeski "Siarkopol".

- Jesteśmy wdzięczni przedsiębiorcom za to, że włączają się w tę nierówną walkę z pandemią. Ta społeczna odpowiedzialność biznesu zasługuje na słowa najwyższego szacunku - powiedział marszałek Władysław Ortyl w czasie przekazania sprzętu.

Respiratory już zostały rozdzielone. 10 sztuk otrzymają dwa rzeszowskie szpitale specjalistyczne oraz Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego. Po dwa urządzenia trafią do szpitali w Krośnie i Tarnobrzegu. Sprzęt będzie służył pacjentom zmagającym się z COVIDEM na szpitalnych OIOM-ach.