18 grudnia 2020 r. tuż przed godziną 18:00 do stanowiska kierowania KP PSP w Strzyżowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego w miejscowości Tropie. Zgłaszający poinformował, że pożarem objęty jest cały budynek. Wewnątrz odnaleziono ciało mężczyzny.

- Niezwłocznie na miejsce zadysponowano 11 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. Po dotarciu na miejsce strażacy zastali drewniany budynek mieszkalny w całości objęty pożarem z częściowo zawalonym dachem - mówi st. kpt. Damian Łojek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie.

Trudny dojazd

Jak informowaliśmy wczoraj: Tropie. Trudna akcja gaśnicza strzyżowskich strażaków, dojazd na miejsce pożaru był bardzo trudny, ponieważ nieutwardzona droga gruntowa i błoto uniemożliwiły wielu jednostkom dojazd bezpośrednio na miejsce pożaru. Dlatego część ratowników zmuszona była dojść pieszo na miejsce pożaru.

- Na miejsce dotarły 3 samochody gaśnicze o napędzie terenowym - mówi nam rzecznik KP PSP w Strzyżowie.


- Pozostałe samochody, z powodu ciężkich warunków terenowych zatrzymały się ok. 1,5 km od pożaru i stanowiły zabezpieczenie wodne na potrzeby działań gaśniczych. Strażacy z tych pojazdów udali się pieszo do pożaru. Przy samochodach pozostali kierowcy obsługujący autopompy. Łączny czas działań strażaków wyniósł ponad 6 godzin, w tym czasie trwały działania ratowniczo-gaśnicze oraz prace rozbiórkowe - mówi rzeszow112.pl st. kpt. Damian Łojek z Komendy Powiatowej PSP w Strzyżowie.Akcja w Tropiach była wymagającym przedsięwzięciem. - Na miejsce akcji przybył Komendant Powiatowy PSP w Strzyżowie bryg. Rafał Rutyna oraz Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Strzyżowie - podkreśla st. kpt. Damian Łojek z KP PSP w Strzyżowie.

W pożarze zginął meżczyzna

- Podczas prowadzonych działań gaśniczych wewnątrz budynku strażacy znaleźli ciało mężczyzny. Niestety nie udało się go uratować - mówi st. kpt. Damian Łojek, KP PSP w Strzyżowie.

Podkarpacka policja potwierdza odnalezienie zwłok mężczyzny. - W zgliszczach budynku odnaleziono zwłoki 35-letniego mężczyzny - mówi Bartosz Wilk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Tożsamość ofiary pożaru została już ustalona. - Dalsze czynności prowadzą policjanci w porozumieniu z Prokuraturą Rejonową w Strzyżowie - dodaje Bartosz Wilk.

Internauci krytykują władze gminy

Zdaniem wielu internautów biorących udział w dyskusji na jednej ze stron w portalu społecznościowym, tylko 3 samochody dotarły na miejsce i były to samochody marki Star 266. Wszystkie ponad 30-letnie!

Mieszkańcy wskazują dwa podstawowe problemy. Brak utwardzonych dróg oraz brak inwestycji w samochody z odpowiednim napędem i prześwitem. Obydwa te zadania ich zdaniem powinny wykonać gmina Strzyżów i powiat strzyżowski. Zdaniem komentujących przez takie zaniedbania ktoś traci życie. Przy braku utwardzonych dróg wydłuża się czas dojazdu na miejsce, straż błądził i szuka dobrej drogi z każdej strony.

Zdaniem innego z komentujących - sytuacja powinna dać do myślenia wszystkim. Nie wszystkie samochody muszą pomykać po asfaltach, ale niektóre powinny radzić sobie w takich warunkach. Potrzeba samochodów 6x6, czy 4x4 w wersji terenowej. Nie ma co oszukiwać się, ale Star 266 to historia, która niestety przemija - podsumowuje.

~Strażak DOBRZECHÓW

20-12-2020 02:52 1 0

Cała gmina chce więcej zarabiać kosztem jednostek "podrzędnych" OSP. Niektóre jednostki typu "zakała pożarnictwa"dotarły do miejsca zdarzenia. Sądząc po terenie naszej gminy te auta które same tam dotarły to mają przyszłość.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.