NFZ uruchomił specjalną infolinię udzielającą informacji nt szczepień przeciwko koronawirusowi. Jest ona dostępna pod numerem 989 przez całą dobę.
Wielkimi krokami zbliżają się pierwsze szczepienia przeciwko koronawirusowi. Według wstępnych informacji mają one ruszyć zaraz po świętach. Wobec tego Narodowy Fundusz Zdrowia w środę 16 grudnia uruchomił bezpłatną infolinię, pod którą można uzyskać informacje o szczepieniach.

- Dzwoniąc na infolinię, otrzymasz najbardziej aktualne i wiarygodne informacje na temat szczepień przeciwko koronawirusowi. W drugim etapie, po 15 stycznia, przez infolinię będzie można zapisywać się na szczepienie - czytamy na stronie NFZ.

Według informacji około 500 konsultantów, przez 24h przez 7 dni udziela następujących informacji: kto i kiedy może się zaszczepić, w jaki sposób i gdzie można się zaszczepić, czy można tego dokonać, będąc ozdrowieńcem, jak się do tego przygotować oraz czy szczepionka jest refundowana.

Infolinia jest bezpłatna i działa w czterech językach: polski, angielskim, ukraińskim oraz rosyjskim. Dodatkowo NFZ uruchomił specjalny wiedoczat pod adresem: Szczepienie przeciwkoCOVID-19, który dostępny jest w dni robocze, w godz. 8 - 16.