Jarosławscy policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca Sandomierza, który pod wpływem alkoholu wywołał awanturę na szpitalnym oddziale ratunkowym. Podczas legitymowania mężczyzna podał fałszywe dane funkcjonariuszom.
Okazało się, że jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy Katowice-Zachód. Teraz trafi do jednostki penitencjarnej.

W niedzielę, przed godz. 20 dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który pod wpływem alkoholu awanturuje się na szpitalnym oddziale ratunkowym. Na miejsce zostali skierowani policjanci wydziału patrolowo- interwencyjnego, gdzie podjęli interwencję wobec awanturnika.

W trakcie wykonywania czynności funkcjonariusze mieli wątpliwości co do tożsamości sprawcy awantury. Jak się okazało mężczyzna specjalnie podawał fałszywe dane, ponieważ był poszukiwany. Po sprawdzeniu w systemie szybko się okazało, że 53-letni mieszkaniec Sandomierza jest poszukiwany na podstawie listu gończego, wydanego przez Sąd Rejonowy Katowice-Zachód w Katowicach, celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, gdzie po przesłuchaniu trafi do jednostki penitencjarnej.