Nawet do 35 cm śniegu może spaść na Podkarpaciu w nocy z niedzieli na poniedziałek oraz jutro przez cały dzień. IMGW wydało ostrzeżenie dla całego województwa.
Według prognostyków IMGW oraz ekipy Burze Podkarpacia w ciągu najbliższej nocy i w poniedziałek w ciągu dnia, na Podkarpaciu miejscami może spaść do nawet 35 cm śniegu.

- Dzisiejszej nocy nasze województwo znajdzie się pod wpływem niżu nadchodzącego z południa. Od około 2 w nocy będziemy obserwować intensywne opady mokrego śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej to około 15 cm w ciągu zaledwie kilku godzin. - Prognozuje Kacper Gajecki z ekipy Burze Podkarpacia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia IMGW wydało dla pięciu powiatów w regionie: bieszczadzkiego, jasielskiego, krośnieńskiego, leskiego oraz sanockiego. W ciągu całego dnia może tam spaść nawet do 35 centymetrów śniegu. Opady te będą powodować w wielu miejscach utrudnienia, a w niektórych uniemożliwią poruszanie się samochodem.

- Dużym zagrożeniem będzie również mokry śnieg oblepiający gałęzie drzew, które pod wpływem jego masy mogą się łamać. Nie wykluczamy przerw w dostawach prądu. Uważajcie na siebie i innych! - Apeluje Kacper Gajecki.

Alert będzie obowiązywał od godz. 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek 24/25 stycznia do godz. 20 tego samego dnia.Zobacz zapowiedź utrudnień:


Ostrzeżenia wydano także dla całego województwa małopolskiego, lubelskiego i mazowieckiego. W tych rejonach warunki również mogą być trudne.