Trudne warunki od rana panują w Rzeszowie i w powiecie rzeszowskim. Służby robią co mogą, aby uprzątnąć intensywnie padający śnieg.
Dziś od rana na drogach województwa podkarpackiego panują bardzo trudne warunki, które mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Użytkownicy dróg muszą mieć świadomość, że na jezdni jest bardzo ślisko. Padający śnieg, który zalega na drogach stwarza bardzo duże zagrożenie.

- W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność. - apeluje podkarpacka policja.

Od godz. 6:00 na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego do 13:30 policja odnotowała 19 kolizji.

Do kolizji doszło m.in. na ulicach Młyńskiej i św. Walentego, Marszałkowskiej, Krakowskiej, Batorego, Okulickiego w Rzeszowie oraz w Hermanowej, Przewrotnem, Trzebownisku, Świlczy, Strażowie, Jasionce i Wólce Niedźwiedzkiej. – W zdarzeniach nie ma osób poszkodowanych. Wszyscy kierujący byli trzeźwi - mówi nam rzecznik KMP w Rzeszowie, Adam Szeląg.

Ok. 7:30 w Hermanowej dwa autobusy zablokowały drogę. Około południa w Strażowie TIR wjechał w ogrodzenie. W Sobiernej zaś TIR "zawiesił się" na barierkach. Wszystkie zdarzenia zostały szybko zabezpieczone przez służby. - Nie ma takich zdarzeń, które całkowicie zablokowałyby ruch - dodaje A. Szeląg.

Akcja odśnieżania rzeszowskich ulic twa cały czas od godziny 4 rano i potrwa aż do momentu, gdy śnieg przestanie padać - informuje nas Artur Gernard z biura rzecznika Urzędu Miasta Rzeszowa.
Na ulicach miasta pracuje 54 pojazdy MPGK, ponieważ ta firma wykonuje zadanie odśnieżania ulic i chodników w Rzeszowie.
- Od rana do godziny 14.00 na ulice Rzeszowa wysypano 150 ton soli - podkreśla A. Gernard.

Z samego rana w Rzeszowie były oczyszczane ulice kategorii 1 tj. np. Rejtana, Piłsudskiego, Cieplińskiego. Następnie przyszła kolej na ulice kategorii 2 i 3 czyli np. główne ulice na osiedlach, ulice wokół centrum. - Teraz są doczyszczane ulice osiedlowe kategorii 4 i 5 - precyzuje A. Gernard. Podkreśla, że niektóre kursy MPK były odwołane. - Dotyczyło to osiedli na wzniesieniach, tj. Słodzimy, Matysówki i Kielanowki. Utrudnienia były też na osiedlu Bł. Karoliny.