Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego. Doszło do niego na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z Litewską w Tarnobrzegu (odcinek drogi nr 723 relacji Sandomierz-Tarnobrzeg). W zdarzeniu udział brały dwa pojazdy osobowe i policyjny radiowóz.
Z ustaleń wynika, że 32-letni kierowca osobowego renault prawdopodobnie zasnął za kierownicą i doprowadził do zderzenia z policyjnym radiowozem oraz skodą. Dwóch rannych funkcjonariuszy trafiło do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło przed godz. 8, na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Litewskiej w Tarnobrzegu. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 32-letni mężczyzna kierujący renault, jadąc od Sandomierza, prawdopodobnie zasnął za kierownicą auta, zjechał na przeciwległy pas drogi, doprowadzając do zderzenia z oznakowanym radiowozem Policji. Po tym, renault uderzyło w jadącą za radiowozem skodę, którą kierował 62-letni mężczyzna.

Na miejscu pracowały służby ratownicze. Dwaj policjanci trafili do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

W miejscu zdarzenia ruch odbywa się już bez utrudnień.