Samorząd Gminy Boguchwały przedstawił do rozważenia mieszkańcom propozycję przyłączenia Kielanówki i Racławówki do miasta Boguchwała wyrażoną w Uchwale Rady Miejskiej z dnia 17 grudnia 2020 r.
Propozycję wynikającą z potrzeby podnoszenia poziomu życia mieszkańców terenów przyłączanych, ale też z odpowiedzialności za stabilny rozwój całej gminy w kontekście zaborczej polityki Rzeszowa. Należy przypomnieć, że to Rada Miasta Rzeszowa jako pierwsza podjęła pod koniec 2020 r, próbę wchłonięcia Racławówki Doły w granice Rzeszowa.

Przedstawiona przez Samorząd Gminy Boguchwała propozycja została poddana ocenie mieszkańców w konsultacjach społecznych przeprowadzonych na terenie całej gminy w dniach od 4 do 15 stycznia. W konsultacjach oddano 4082 głosy ważne, w tym 3002 za przyłączeniem sołectw Kielanówka i Racławówka do miasta Boguchwała (74%) i 1026 przeciw tej propozycji (25%), 54 osoby wstrzymało się (1%). Jest to wynik osiągnięty na terenie całej gminy i świadczy o tym, że propozycja rozszerzenia Boguchwały, czyli nadania atrybutów miejskości Kielanówce i Racławówce została w większości dobrze przyjęta i zaakceptowana. Wynik głosowania jest też wyrazem dbałości mieszkańców o stabilność i integralność całej gminy.

Wyniki szczegółowe konsultacji wskazują, że 62% mieszkańców Kielanówki i Racławówki jest przeciw przyłączeniu do Boguchwały, a 36% jest za tym pomysłem (2% wstrzymało się od głosu). Prowadzone podczas konsultacji liczne rozmowy i spotkania wskazują, że wielu mieszkańców tych sołectw chce zachowania obecnego stanu. Obawiają się zarówno przyłączenia do miasta Boguchwała jak i do Rzeszowa.

Burmistrz Boguchwały oraz Rada Miejska widząc te obawy, szanując zdanie mieszkańców Kielanówki i Racławówki postanowili nie podejmować kolejnych kroków w tej sprawie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.