Już jutro (14.07.2020) odbędzie się spotkanie on-line z Jakubem Żulczykiem, które organizuje Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie.
14.07.2020 roku, o godzinie 18:00, odbędzie się spotkanie on-line z Jakubem Żulczykiem, które organizuje Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie.
Spotkanie odbędzie się na platformie ClickMeeting i poprowadzi je Wojciech Maryjka. Będzie tłumaczone na język migowy.


Wydarzenie jest bezpłatne, ale żeby móc w nim uczestniczyć należy zarejestrować się na stronie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, podając swoje imię oraz adres e-mail. 30 min przed rozpoczęciem, na podany przy rejestracji adres e-mail, uczestnicy dostaną przypomnienie z opcją ,,Dołącz teraz", które przekieruje na stronę spotkania on-line.

Spotkanie z Jakubem Żulczykiem odbędzie się w ramach projektu ,,Spotkajmy się online", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Jakub Żulczyk to pisarz, felietonista, scenarzysta i dziennikarz. Urodził się 12 sierpnia 1983 roku w Szczytnie. Jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Zadebiutował powieścią ,,Zrób mi jakąś krzywdę... czyli wszystkie gry wideo są o miłości", wydaną w 2006 roku. Do innych jego znanych powieści należą także ,,Radio Armageddon" (2008), ,,Instytut" (2010), ,,Ślepnąc od świateł" (2014) oraz ,,Czarne Słońce" (2019).

Jakub Żulczyk jest Laureatem Nagrody Literackiej m.st. Warszawy 2018 w kategorii proza oraz Literackiej Nagrody Warmii i Mazur 2017 za ,,Wzgórze psów". Był nominowany do Paszportu ,,Polityki" w 2014 roku za ,,Ślepnąc od świateł".