Rzeszowska poetka Dorota Grochala wierszem pt. "Ibris" walczy w Cyklicznym Konkursie Poetyckim "Nurt", organizowanym przez Projekt Poetycki. Pomożesz Dorocie wygrać ten konkurs?
Konkurs Martwa natura | Cykliczny Konkurs Poetycki "Nurt", Edycja 01 (styczeń 2021) organizowany jest przez Projekt Poetycki. Wiersze w tej edycji poruszają tematy ekologii i natury.

Projekt Poetycki to nowa inicjatywa kulturalna, której głównym celem jest aktywne promowanie współczesnej poezji polskiej oraz jej twórców.

Rzeszowianka z IBRIS-em walczy w konkursie poetyckim
Dorota Grochala


- Wiersz inspirowany jest działaniami WWF Polska na rzecz ratowania panter śnieżnych. - mówi Dorota Grochola, autorka wiersza pt. "Ibris". - Napisałam go po obejrzeniu dokumentu stworzonego przez WWF właśnie o panterach śnieżnych i grożącym im niebezpieczeństwom - podkreśla Dorota Grochala.

Na stronie www.poetycki.pl/konkurs znajdują się wszystkie wiersze konkursowe ułożone alfabetycznie wg. nazwisk autorów.

Głosowanie jest dwu etapowe. Najpierw trzeba podać imie i nazwisko oraz adres e-maila, który zostanie przesłany kod weryfikacyjny. Następnie otrzymany kod należy wkleić w formularzu do głosowania.
Karta do głosowania znajduje się tutaj: LINK

- Jeżeli planujecie dołączyć do naszego Jury i głosować w konkursie, to bardzo prosimy: zróbcie to z taką dokładnością i uwagą, z jaką sami chcielibyście być oceniani - czytamy na stronie konkursu.

Do konkursu zgłoszono ponad setkę wierszy. - Na czytanie i wybór jest dużo czasu – cały tydzień. Konkurs trwa bowiem do 7 lutego br. - Gorąco zachęcamy do oddania trzech głosów na trzy różne wiersze. Postaraliśmy się, aby system był jak najwygodniejszy, jednak polecamy przeglądanie wierszy na komputerze - radzą organizatorzy.

Głosowanie jest formą eksperymentalną, twórcy konkursu chcą bowiem sprawdzić, czy dzięki otwartemu charakterowi konkursu umożliwią lepszą relację pomiędzy utworami poetyckimi, a ich czytelnikami. Jeśli ta forma głosowania internetowego się nie sprawdzi, organizatorzy wrócą do klasycznej formy z udziałem jury złożonego ze specjalistów.

Więcej info również na profilu konkursu