W dniu wczorajszym w Ministerstwie Kultury i Sportu miało miejsce spotkanie z udziałem premiera Piotra Glińskigo wiceprezesa Rady Ministrów, ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wiceminister Sportu Anny Krupki. Tematem spotkania była budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki na stadionie Resovii przy ulicy Wyspiańskiego 22.
Delegację z Rzeszowa tworzyli prezydenci Marek Ustrobiński i Stanisław Sieńko oraz Aleksander Bentkowski prezes CWKS Resovia i wiceprezes ds. organizacyjnych w CWKS Resovia Maciej Dziurgot.

Po przedstawieniu całości zagadnienia dotyczącego budowy PCLA, Aleksander Bentkowski zaznaczył fakt zmian związany z przygotowaniami projektu obejmującego cały obiekt. Zwrócono uwagę na pojawienie się 350-metrowej bieżni, wraz z wszystkimi innymi obiektami lekkoatletycznymi znajdującymi się w hali. Koszt budowy tego obiektu wzrósł z kwoty 32 mln zł zarezerwowanej na tę inwestycję w roku 2018, do kwoty 100 mln złotych.

Strona rządowa zaznaczyła również, że inwestycja ta będzie realizowana w okresie 2 lat – natomiast środki finansowe co ważne pochodziły będą w 50% z Ministerstwa Kultury i Sportu natomiast dodatkowo po 25% z Samorządu Wojewódzkiego i Miasta Rzeszowa. Spotkanie zakończyło się apelem ze strony wiceminister Sportu Anny Krupki zobowiązującym Miasto Rzeszów do jak najszybszego złożenia wniosku o finansowanie inwestycji przez Ministerstwo właściwie udokumentowane (maksymalnie do 3 tygodni od spotkania). Obecni na spotkaniu prezydenci Rzeszowa wyrazili przekonanie, że stosowne dokumenty pojawią się w wyznaczonym terminie.