Kolejny przemyt włosów udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpacia.
Na przemycie tego towaru przyłapany został na przejściu granicznym w Budomierzu obywatel Ukrainy. Tej samej nocy funkcjonariusze udaremnili także przemyt papierosów.

Minionej nocy funkcjonariusze KAS z Budomierza skierowali do szczegółowej kontroli samochód, którego kierowca stawił się do odprawy na kierunku wjazd do Polski.

Podczas rewizji pojazdu funkcjonariusze wykryli niezgłoszony do kontroli towar w postaci włosów.

Włosy w 21 puklach różnych kolorów i długości ważyły 2,6 kg. 36-letni kierowca nie zgłosił do kontroli przewożonego towaru. Nie uiścił także wymaganych należności przywozowych.

Przeciwko podejrzanemu o przemyt mężczyźnie wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Na poczet kary grzywny zabezpieczona została kwota 500 zł.

W kolejnym wytypowanym do kontroli samochodzie, funkcjonariusze KAS wykryli 460 paczek papierosów. Towar znajdował się w skrytkach busa, którym kierował 42- letni kierowca. Na poczet kary grożącej mężczyźnie zabezpieczona została kwota 4,5 tys. złotych.


Informacje nadesłała mł. aspirant Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.