Blisko 127,5 mln zł – tyle pieniędzy zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która zagrała już po raz 29. Tym razem fundusze zbierane były na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy.
W zbiórkę jak co roku chętnie włączyli się również rzeszowianie, którzy po raz kolejni udowodnili, że mają wielkie serca.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że atrakcje przygotowane z okazji 29. finału WOŚP przeniosły się do sieci. Pierwszym punktem programu, który rozpoczął się o godz. 11:00 był Maraton Fitness transmitowany z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie przy ul. Osmeckiego. O dobre samopoczucie już na samym początku tego wyjątkowego dnia zadbała Katarzyna Kocan z Rzeszowskiego Domu Kultury, która przygotowała dwa treningi – HIIT oraz Pilates. Z kolei zajęcia z Zumby, turn up oraz na zdrowy kręgosłup poprowadziły tancerki ze Studia tańca Bailar. Na zakończenie Maratonu Fitness wystąpiła Joanna Dziedzic z turbo spalaniem oraz treningiem wzmacniającym.

W dalszej części 29. finału WOŚP w Rzeszowie zaprezentowali się młodzi artyści z Rzeszowskiego Domu Kultury oraz Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie. Było tanecznie i muzycznie. O godz. 16:15 wystąpił zespół taneczny ArtDance z Rzeszowskiego Domu Kultury, a następnie wokaliści: Amelia Borkowska i Tomasz Nowak z Rzeszowskiego Domu Kultury oraz zespół Singing Souls z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie.

Następnie transmisja przeniosła się do Estrady Rzeszowskiej, gdzie od godz. 17:30 odbywały się koncerty online rzeszowskich wykonawców. Na scenie Estrady Studio zaprezentowali się The 79 (pop rock), RoseMerry (hard rock / blues rock), Aga Walczak & DJ MRK (rap / soul / r&b) oraz Pusta Przestrzeń (rock alternatywny). Ta ostatnia grupa wspólnie z wokalistami trzech pozostałych zespołów nagrała piosenkę pt. „O jeden dzień dłużej” stworzoną specjalnie z myślą o 29. finale WOŚP w Rzeszowie. Do utworu powstał również teledysk, który można obejrzeć na kanale YouTube zespołu Pusta Przestrzeń.

W niedzielę na ulicach Rzeszowa pojawiło się ok. 160 wolontariuszy z puszkami. Część z nich kwestowała wspólnie z psami. W stolicy Podkarpacia udało się zebrać 216 tys. zł, z czego 160 tys. zł zgromadził sztab przy Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie, a 56 tys. zł – sztab przy rzeszowskim Związku Kynologicznym. Nie są to ostateczne wyniki, ponieważ część wpłat nadal jest liczona, a niektóre licytacje przedmiotów jeszcze się nie zakończyły.

Rzeszowski Dom Kultury pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom oraz instytucjom zaangażowanym w realizację 29. finału WOŚP w Rzeszowie, a rzeszowianom za okazaną hojność i wsparcie tej szczytnej inicjatywy. Wyrażamy głęboką nadzieję, że w 2022 roku spotkamy się na płycie rzeszowskiego Rynku i będziemy przeżywać ten wyjątkowy dzień wspólnie z mieszkańcami.

Organizatorami obchodów 29. finału WOŚP w Rzeszowie są Rzeszowski Dom Kultury, Estrada Rzeszowska, Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie, Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa oraz rzeszowskie sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do zobaczenia za rok podczas jubileuszowego, 30. finału!

Zobacz live z rzeszowskiego finału: