Departament Logistyki Rozgrywek przedstawił szczegółowy terminarz 20. kolejki sezonu 2020/2021 PKO Bank Polski Ekstraklasy. Jednocześnie wyznaczone zostały nowe daty: zaległego meczu 16. kolejki pomiędzy PGE FKS Stalą Mielec i Wisłą Płock.
Spotkanie PGE FKS Stal Mielec – Wisła Płock zostało przełożone ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. Do rywalizacji między tymi dwiema drużynami ostatecznie dojdzie w czwartek 4 marca.

W związku z tym jednocześnie korekcie uległa data meczu Nafciarzy z Wisłą Kraków w 19. kolejce. Odbędzie się on nie w poniedziałek, lecz w niedzielę (28 lutego).

Odwołany mecz budzi duże emocje i spięcia na linii Płock-Mielec. Włodarze Wisły Płock zarzucili Stali Mielec, że nie próbowali oni przygotować murawy na poniedziałkowe spotkanie. Trener Sobolewski w rozmowie z WP Sportowymi Faktami, że to był skandal. Podobnie wypowiadał się w rozmowie z Weszło.FM prezes Płockiego klubu.

W opozycji stoi klub z Mielca oraz sędzia z obserwatorem. To sędzia obserwator z sędzią podjęli decyzję, że lepiej tego dnia nie rozgrywać spotkania, ponieważ warunki tego dnia były fatalne. Do stanowiska tego przychyliła się Stal. Warto zaznaczyć, że tego dnia w Mielcu śnieg padał niemal bez przerwy.

W ostatnich dniach wiele klubów zmaga się ze złymi warunkami pogodowymi z tego powodu odwołano wiele spotkań sparingowych oraz w Pucharze Polski. Internauci zaznaczają również że w ta kolejka zebrała niesamowite żniwo jeśli chodzi o kontuzje (chociażby Raków Częstochowa stracił na długie tygodnie Marcina Cebulę oraz Andrzeja Niewulisa).