W ćwierćfinale TAURON Pucharu Polski pojedynek finalistów ostatnich dwóch edycji Developresu SkyRes Rzeszów i Grupy Azoty Chemik Police.

Wyjściowe składy:

Developres SkyRes: Krajewska, Efimienko-Młotkowska, Blagojević, Van Ryk, Polańska, Fidon-Lebleu, Krzos (libero)

Chemik: Kowalewska, Kąkolewska, Grajber, Brakocević-Canzian, Wasilewska, Grajber, Maj-Erdwart (libero)

Przebieg spotkania

Początek pierwszego seta dla przyjezdnych. Prosty błąd na lewym skrzydle popełniła Fidon-Lebleu. Przyjmująca "ściągnęła" piłkę i uderzyła w taśmę (1:3). Po chwili jednak z lewego skrzydła skutecznie zaatakowała Blagojević i wyprowadziła Developres na prowadzenie (5:4). Wasilewskiej nadziała się na szczelny, rzeszowski blok (8:4). Na mocny atak Strantzali odpowiedziała po chwili Blagojević. Przyjmująca celnie z lewej flanki (10:7). Agresywna, jednak autowa kiwka Strantzali sprawia, że rzeszowianki prowadzą pięcioma "oczkami" (13:8). Grajber bez szans w starciu z rzeszowskim blokiem. Czujnie przy siatce popracowała Krajewska (17:12). Blagojević nerwowo dograła piłkę do siatki, co wykorzystała Kąkolewska. Udany atak środkowej Chemika (23:19). Autowy atak Baijens kończy pierwszą partię pojedynku (25:19).

Drugiego seta lepiej znów zaczęły przyjezdne, Fidon-Lebleu zatrzymana na lewym skrzydle (2:5). Po chwili lepszy fragment gry gospodyń. As serwisowy Van Ryk (5:5). Potężny cios Polańskiej z obejścia. Środkowa uderzyła wysoko nad rękami przeciwniczek (8:7). Później do głosu znów doszły przyjezdne i po błędach Developresu wyszły na prowadzenie (15:18). Po chwili Efimienko-Młotkowska zastopowała na siatce Kąkolewską (17:19). Balgojević przekroczyła linię środkową boiska upadając po ataku (17:21). Ostatnie słowo w drugiej partii należało do Brakocević. Atakująca Chemika uderzyła skutecznie po skosie (19:25).

Trzecie partia od początku była bardzo wyrównana. Van Ryk zaskoczyła przeciwniczki kiwką tuż za blok i Developres wyszedł na prowadzenie (3:2). Na kontrze jeszcze raz skutecznym atakiem popisała się Blagojević (7:7). Po chwili as serwisowy Kowalewskiej (9:9). Jeszcze jedna kąśliwa zagrywka rozgrywającej Chemika. Nie poradziła sobie w odbiorze Blagojević (9:10). Lazić na kontrze i znów na prowadzeniu gospodynie (12:11). Kąkolewska popracowała czujnie pod siatką i rozpracowała zamierzenia rywalek. Van Ryk zastopowana (15:16). Pojedynczy blok Van Ryk atakująca zamknęła kierunek i zatrzymała Strantzali (20:18). Długą wymianę wygrywają rzeszowianki, zaś egzekutorką Blagojević. Po zaciętej walce, potężny atak Łukasik kończy trzecią partię spotkania (26:28).

Czwarta partia to pokaz sił gospodyń. Van Ryk z dużym spokojem po rękach przeciwniczek (3:1). Polańska nie dała szans na siatce Brakocević. Niesamowita radość środkowej Developresu (5:2). Na kontrze skutecznie Polańska i już pięciopunktowe prowadzenie Developresu (10:5). Kąkolewska znów bez szans w walce z Polańską (13:5). Po chwili szybka akcja w wykonaniu rzeszowianek. Ze środka Efimienko-Młotkowska (15:8). Efimienko-Młotkowska znów w bloku. Środkowa nie do przejścia na siatce (17:10).
Agresywne zagranie Van Ryk z szóstej strefy. (20:16). Blagojević z impetem obiła ręce przeciwniczek (22:17). Efimienko-Młotkowska asem serwisowym zakończyła czwartą partię (25:19).

Tie-break zaczyna się skutecznym atakiem Brakocević (0:1). Potężna zagrywka Brakocević nie poradziła sobie w przyjęciu Blagojević (2:5). Dużo niedokładności po stronie gospodyń i przyjezdne odskakują na trzy oczka (4:7). Sędzia odgwizdał Kowalewskiej błąd podwójnego odbicia (6:7). Po chwili duet Lazić-Polańska zatrzymuje policznakii prowadzenie Developresu (8:7). Piorunujący atak po skosie Blagojević (10:10). Autowy atak na kontrze Brakocević (11:12). Potężny atak Blagojević po skosie (12:13). Mecz kończy świetny atak Strantzali z lewego skrzydła (13:15).

Developres kończy swoją przygodę w tegorocznym Pucharze Polski.