W poniedziałek 13 lipca br. rzeszowscy policjanci złapali dwóch złodziejów, mieszkańców powiatu przemyskiego. Mężczyźni ukradli z drogerii kosmetyki warte około 2 tysięcy złotych. Jak się okazało, jeden z nich tego dnia złamał prawo dwukrotnie. Dodatkowo w czasie interwencji doszło do znieważenia funkcjonariuszy.
Policjanci zostali zawiadomieni o zdarzeniu w poniedziałek. Do kradzieży doszło w rzeszowskiej drogerii przy ul. Piłsudskiego. Po zatrzymaniu obu mężczyzn, przewieziono ich do aresztu. Jeden z nich, w trakcie policyjnej interwencji, wielokrotnie znieważył funkcjonariuszy oraz zachowywał się agresywnie.

Podczas gromadzenia materiału dowodowego okazało się także, że jeden z mężczyzn tego samego dnia okradł sklep dwukrotnie. Wcześniej jego łupem były perfumy. Całe zdarzenie zarejestrował sklepowy monitoring. Do ujęcia drugiej kradzieży przyczynili się pracownicy ochrony.

Policja wszczęła w tej sprawie postępowanie. Podczas przeszukania na miejscu zamieszkania jednego z mężczyzn, funkcjonariusze znaleźli niewielką ilość narkotyków.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, przedstawiono pierwszemu podejrzanemu zarzuty kradzieży, znieważenia policjantów i posiadania narkotyków. Z kolei jego koledze przedstawiono zarzut kradzieży.