Apklan Resovia znów zagra mecze domowe u siebie na Wyspiańskiego. Komisja Licencyjna oraz Departament Rozgrywek Krajowych PZPN wydał pozytywną opinię w tej sprawie.

To właśnie na stadionie przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie Apklan Resovia miała rozegrać mecze domowe w sezonie 2020/21. Jednak wobec przeciągającego się remontu, "Pasiaki" początkowo mieli grać mecze na stadionie w Niepołomicach.

Jednak nikomu w klubie nie podobała się ta perspektywa. Byłaby to negatywna wizja, chociażby biorąc pod uwagę fakt, kiedy kibice mogliby znów wrócić na stadiony, przynajmniej w części. Władze więc wystosowały pismo do Komisji Licencyjnej oraz Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN o wydanie zgody na grę przy Wyspiańskiego 22. Dziś ta decyzja została rozpatrzona pozytywnie.

- Już od drugiej kolejki, rozgrywane będą na stadionie Resovii. Powrót do „naszego domu” stał się możliwy po przychylnym zaopiniowaniu wystosowanego przez nas wniosku do Komisji Licencyjnej oraz Departamentu Rozgrywek Krajowych. Zawarta w nim argumentacja została przyjęta, dzięki czemu przenosimy rywalizację na nasz obiekt - przy ulicy Wyspiańskiego 22 w Rzeszowie. To bez wątpienia olbrzymi sukces władz nowo powstałej Spółki Akcyjnej, która dołożyła wszelkich starań, by marzenie naszych kibiców stało się faktem - czytamy w komunikacie na stronie klubu.

Swojego zadowolenia nie ukrywa także Adrian Rudawski – Prezes Zarządu CWKS RESOVIA S.A. - To jedno z pierwszych osiągnięć nowo powstałej Spółki, zarazem jakże medialne i istotne dla biało czerwonej społeczności naszego Miasta. Udało się za sprawą podjętych działań otrzymać warunkową zgodę na rozgrywanie spotkań przy ulicy Wyspiańskiego. Ubolewamy, że obowiązujące wciąż obostrzenia wynikające z pandemii blokują możliwość pojawienia się na trybunach naszych wspaniałych kibiców. Wierzymy, że niedługo się to zmieni i w spotkaniach z topowymi drużynami zaplecza ekstraklasy będziemy mogli liczyć na ich głośny doping i wsparcie. Mamy głęboką wiarę, że ten fakt pozwoli nam także na realizację założonego celu -