Edward Słupek został kandydatem PSL-u na fotel prezydenta Rzeszowa. - Wierzę, iż będzie on dobrym gospodarzem naszego miasta - mówił Mieczysław Kasprzak.
Polskie Stronnictwo Ludowe najwyraźniej nie zamierza czekać na decyzję partii opozycyjnych i do wyścigu o fotel prezydenta rzuca własnego kandydata o fotel prezydenta Rzeszowa. Oficjalnie został nim Edward Słupek.

- Jest to dobry gospodarz, zatem wierzę, iż będzie on w znakomity sposób spełniał się w roli prezydenta Rzeszowa. Jest niezwykle zaangażowany w życie naszego miasta i świetnie zna jego problemy - mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Mieczysław Kasprzak, poseł PSL z Podkarpacia.

Młodzi Ludowcy popierają

O komentarz w sprawie nominacji poprosiliśmy przedstawicieli młodzieżówki PSL.
>i> - Edward Słupek jest osobą, która doskonale zna Rzeszów. Jego zaangażowanie w życie mieszkańców miasta spowodowało, że problemy lokalnej ludności nie są mu obce. Myslę, że będzie bardzo dobrym gospodarzem miasta. - mówi nam Ernest Dąbrowski z Forum Młodych Ludowców.

Nasz kandydat na Prezydenta Rzeszowa zna znakomicie realne problemy Rzeszowa, gdyż jest jego wieloletnim mieszkańcem i działa w sferze lokalnej miasta Rzeszowa. Poprzez pracę w Spółdzielni Zodiak wie też, z jakimi problemami muszą zmierzyć się przedsiębiorcy podczas lockdownu, który jest również bardzo dotkliwy dla działalności takich jak gastronomiczna, czy eventowa. - dodaje Radosław Kosak.

Edward Słupek dał się poznać jako dobry zarządca, wizjoner i manager. Pamiętam, jak początkiem lat 2000 na osiedlu Baranówka Internet szerokopasmowy był swoistym novum, natomiast w zasobach SMLW, czyli obecnie Spółdzielni Zodiak mieszkańcy od lat cieszyli się takim rozwiązaniem. - mówi Mateusz Maciejczyk, Przewodniczący Rady Osiedla Baranówka.

Zdaniem Maciejczyka spółdzielnia zarządzana przez Edwarda Słupka wciąż się rozrasta. Buduje nowe nieruchomości i przejmuje w zarząd kolejne wspólnoty. - W Rzeszowie są tylko dwie tak prężnie rozwijające się spółdzielnie i ZODIAK jest jedną z nich. Edward na pewno nie jest politykiem, jest za to skutecznym samorządowcem i bardzo dobrym gospodarzem.- chwali M. Maciejczyk.

Edward Słupek od ponad 20 lat jest prezesem spółdzielni mieszkaniowej "Zodiak" w Rzeszowie.

Według wstępnych zapowiedzi jutro swojego kandydata ma także ogłosić "Porozumienie Jarosława Gowina".