Trwa kampania ”Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów. W ramach tej kampanii funkcjonariusze z przemyskiej komendy, przy wsparciu policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, odwiedzili wczoraj przemyski stok.
Wczoraj przed południem, funkcjonariusze przemyskiej komendy, przy wsparciu policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, przeprowadzili działania związane z promocją bezpieczeństwa na stoku narciarskim w Przemyślu. Funkcjonariusze rozdawali ulotki promujące bezpieczne zachowania na stoku oraz informacje zawierające dekalog narciarza. Funkcjonariusze rozmawiali także o konieczności noszenia kasków przez młodzież do 16 roku życia i konsekwencjach jazdy na nartach i snowboardzie pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

Policjanci rozdawali dzieciom i młodzieży odblaski i słodkie upominki. Młodzi narciarze mieli okazję wziąć udział w konkursie wiedzy o bezpiecznych zachowaniach na stoku, a najlepsi otrzymali nagrody m.in. kaski ochronne.

Wszystkim uczestnikom będącym na stoku przypominano o trwającym ogólnopolskim konkursie plastyczno-filmowym dla dzieci i młodzieży pn. „Śnieżny Dekalog”, promującym bezpieczne narciarstwo i snowboard oraz aktywny tryb życia.