Od poniedziałku 1 marca godz. 12 dla kierowców zostanie wyłączony odcinek na u. Siemieńskiego w Rzeszowie. W tym celu dla kierowców zostały przygotowane specjalne objazdy.
W Rzeszowie trwa jedna z największych drogowych inwestycji ostatnich lat – przebudowa układu ulic w północno-wschodniej części śródmieścia. Wartość tej inwestycji to prawie 50 mln zł, z czego duża cześć to dofinasowanie z Unii Europejskiej. W ramach tej inwestycji przebudowane zostaną m.in. ulice: Siemieńskiego, Fredry, Batorego, Styki.

W najbliższy poniedziałek (1 marca) wykonawca inwestycji rozpocznie burzenie mostu nad potokiem Przyrwa, w ciągu ul. Siemieńskiego i budowę nowej przeprawy. W związku z tym odcinek ul. Siemieńskiego zostanie wyłączony z ruchu. Chodzi o odcinek drogi o długości ok. 30 metrów, znajdujący się pomiędzy skrzyżowaniem ul. Siemieńskiego z Ciepłowniczą i Gen. Maczka a terenem za mostem na Przyrwie.

- Kierowcy, chcąc dostać się na ul. Siemieńskiego, będą musieli korzystać z oznakowanych objazdów ulicami Kochanowskiego lub Partyzantów. Ruch pieszy w rejonie prowadzonych prac będzie odbywał się oznakowanym traktem biegnącym od strony ul. Ciepłowniczej do ul. Siemieńskiego - mówi nam Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

W związku z trwającą inwestycją od poniedziałku wprowadzone zostaną także zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej. Zmianie ulegną rozkłady jazdy linii nr N1, 5, 9, 12, 29 i 59. Dotychczasowe trasy tych linii będą pomijać przystanki: Siemieńskiego Dom Studenta 01 oraz Żółkiewskiego / Chocimska 01. Na al. Gen. Maczka zostaną ustawione tymczasowe przystanki dla powyższych lini