Na razie nie wiadomo, kiedy miasto ogłosi przetarg na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. Magistrat wciąż czeka na pozytywne opinie dokumentacji projektowej.
Przeciąga się budowa Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. Ponad miesiąc temu władze miasta zapewniały, że na przełomie lutego i marca zostanie ogłoszony przetarg.

- W przyszłym tygodniu miejscy urzędnicy wystąpią o pozwolenie na budowę. Ta procedura powinna potrwać maksymalnie 60 dni. Zatem na przełomie lutego i marca chcemy ogłosić przetarg na wykonawcę - mówił nam Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

O początek rozpoczęcia inwestycji dopytują się także ogólnopolscy politycy. - Władze miasta ustami wiceprezydenta Ustrobińskiego publicznie zapewniały, że ogłoszą przetarg na PCLA w lutym. Nie zrobiły tego. Sportowy Rzeszów musi się wreszcie dowiedzieć, jaki jest rzeczywisty stan przygotowań miasta do tej inwestycji - czytamy we wpisie europosła Tomasza Poręby w mediach społecznościowych.

Odpowiadał mu Witold Walawender z klubu "Rozwój Rzeszowa": - Na ostatniej sesji RM Rzeszowa poruszyłem w/w temat. Również, jestem po rozmowie z Zarządem Klubu CWKS Resovia. Wszelkie formalności są już na końcowym etapie, mam nadzieję, że wszystkie formalności zostaną dograne i to jeszcze w nadchodzącym tygodniu - czytamy we wpisie radnego na profilu w mediach społecznościowych.

Kiedy budowa

Dziś już wiadomo, że termin ogłoszenia przetargu jest nierealny. Ratusz bowiem wciąż czeka na opinie.

- Dokumentacja projektowa obecnie jest na etapie sprawozdania. Została ona także przesłana do opinii Polskiego Związku Lekkoatletyki. Uzyskanie ich pozytywnej opinii jest dla nas niezwykle istotne, ponieważ z tego obiektu mają przecież głównie korzystać właśnie lekkoatleci - mówi na Artur Gernand z biura prasowego urzędu miasta Rzeszowa.

Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego została podzielona na trzy etapy. W pierwszej kolejności zostanie przebudowana trybuna na tzw. "wale", czyli ta naprzeciwko zadaszonej. W drugiej kolejności powstanie kryta bieżnia o długości 130 metrów. Nad nią powstaną pomieszczenia sanitarne oraz szatnie. Najwyższy poziom trybun jest zarezerwowany na budowę profesjonalnej widowni.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.